Ракетний удар по Грозі: 49 людей ідентифікували, загальну кількість загиблих встановлюють

Ракетний удар по Грозі: 49 людей ідентифікували, загальну кількість загиблих встановлюють

Ракетний удар по Грозі: 49 людей ідентифікували, загальну кількість загиблих встановлюють
Фото: Genya Savilov/AFP/Getty Images

Експерти на ранок 9 жовтня встановили імена 49 людей, які загинули під час російського ракетного удару по селу Грозі на Куп'янщині.

У прокуратурі схиляються до висновку, що під час удару загинули не 52 людини, а 51, сказав в ефірі "Суспільне. Спротив" речник Харківської облпрокуратури Дмитро Чубенко.

"Ми схиляємося, що 51 загиблий внаслідок удару, оскільки було багато частин тіл, як не прикро про це казати, тому по загальній кількості загиблих є ще уточнення", — сказав Чубенко.

За його словами, 39 загиблих в Грозі змогли ідентифікувати на місці: "Інші тіла було доставлено до Харківського обласного бюро судмедекспертизи, де проводився процес відібрання ДНК-матеріалів для зіставлення з родичами".

Чубенко каже, що процес ідентифікації загиблих у Грозі триває.

"Зараз мова йде про двох безвісти зниклих, ймовірно, це дві особи, які треба впізнати. Багато людей жили в селі без родичів, жили самі, тому трохи ускладнився процес ідентифікації — не було кому здавати ДНК, ні повідомити, що людина була на похованні", — зазначив речник облпрокуратури.

Чубенко у коментарі журналістам уточнив, що кількість загиблих може збільшитися.

"Також є звернення від родичів щодо п'яти осіб, які, ймовірно, перебували в кафе, але зараз їх немає серед ідентифікованих. Ці особи наразі вважаються безвісти зниклими. Дітей серед них немає. Виходячи із заяв родичів, кількість загиблих може зрости ще на три особи", — сказав Чубенко.

Ракетний удар по Грозі на Харківщині: що відомо

Село Гроза розташоване у Куп'янському районі, за 35 кілометрів від лінії фронту. Вибух там пролунав 5 жовтня о 13:24.

Російські окупанти вдарили ракетою "Іскандер" по приміщенню магазину-кафе. В ньому відбувалися поминки за загиблим військовим.

За даними прокуратури Харківської області, нині у Грозі проживали близько сотні людей. У 2022 році Гроза була в російській окупації.

У одному з медзакладів Харкова на лікуванні перебуває п'ятеро поранених внаслідок ракетного удару по Грозі 5 жовтня. Серед них — чотири жінки та один чоловік.

Удар став найбільшим за кількістю жертв з початку повномасштабної війни на Харківщині.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок