Ще один спосіб РФ розірвати звʼязок українців із Кримом: юрист пояснив рішення Путіна щодо власності на землю

Ще один спосіб РФ розірвати звʼязок українців із Кримом: юрист пояснив рішення Путіна щодо власності на землю

Ще один спосіб РФ розірвати звʼязок українців із Кримом: юрист пояснив рішення Путіна щодо власності на землю
Микита Петровець. Фото: Центр прав людини

Юрист Регіонального центру прав людини Микита Петровець вважає, що однією з причин ухвалення президентом РФ закону від 20 березня 2020, яким фактично позбавив українців можливості зберегти власність на землю на окупованому півострові, є мета розірвати звʼязок громадян України з Кримом.

Про це він сказав в етері програми "Кримське питання".

Указ президента Росії Володимира Путіна від 20 березня 2020 року, яким він відніс більшу частину територію України до так званих "прикордонних територій Росії", заборонив громадянам України в числі іноземних громадян бути власниками земельних ділянок. З моменту ухвалення в українців був рік, щоб будь-яким способом припинити бути власником.

"Було декілька способів, як це можна було зробити. Ділянку можна було продати, але потрібно було заплатити податок у розмірі 30% відсотків суми правочину. Можна було подарувати, але треба було знайти довірену особу або родича, а також можна було безкоштовно відмовитися на користь РФ", — розповів Микита Петровець.

За словами юриста, у такого рішення є декілька причин.

"На моє переконання першою ідею було змусити громадян України або іноземних громадян, які потенційно нелояльні до РФ, виїхати з окупованої території та продати своє майно, тобто відірвати цей звʼязок з Кримом. А для людей, які потенційно можуть бути ще лояльними, змусити отримати російське громадянство. Таким способом ніби показати, що там живуть громадяни РФ, а громадяни України ніколи не жили і не живуть. І ,звісно, що коли там вже нелояльні громадяни України, які не хочуть отримувати паспорт, і майно не хочуть подарувати/продати, то вже зрозуміло його забрати, щоб знову ж таки, розірвати звʼязок українців з Кримом", — наголосив юрист Регіонального центру прав людини.

Він також зазначив, що рішення окупаційних органів та судів є незаконним, і громадяни України всеодно залишаються власниками в українських реєєстрах.

"Але те, що потрібно робити вже зараз — це документувати те, що відбувається, тобто рішення окупаційних судів, ідентифіковувати потерпілих, звертатися в правоохоронні органи, відкривати кримінальні провадження, встановлювати виновних осіб, вести облік за конкретним кадастровим номерами відповідних земельних ділянок", — підсумував Микита Петровець.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок