Bloomberg: напад ХАМАС — найбільша невдача розвідки Ізраїлю за 50 років

Bloomberg: напад ХАМАС — найбільша невдача розвідки Ізраїлю за 50 років

Bloomberg: напад ХАМАС — найбільша невдача розвідки Ізраїлю за 50 років
Палестинські бойовики запускають ракети із Сектора Гази в бік Ізраїлю, 7 жовтня 2023 рік. Фото: АР/Hatem Moussa

Вторгнення бойовиків руху ХАМАС із Сектора Гази на територію Ізраїлю може стати найбільшим провалом ізраїльської розвідки за останні 50 років.

Про це пише Bloomberg.

"Несподіваний напад палестинського угруповання ХАМАС на Ізраїль у суботу може стати однією з найбільших невдач ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, атака включала десятки проникнень суходолом і морем, а також ракетні обстріли. Журналісти називають тактику бойовиків "складним нападом, що потребує такого роду планування та координації, які повинні враховувати спецслужби".

"Хоча ізраїльські офіційні особи вже кілька місяців заявляли, що палестинські угруповання бойовиків готуються до насильства, час і масштаб нападу, схоже, застали прем'єр-міністра зненацька. Біньяміна Нетаньяху зненацька", — зазначається в публікації.

Ізраїль та його союзник США, які у 2022 році виділили Ізраїлю 3,3 мільярда доларів на оборонні витрати, вивчають, хто несе найбільшу відповідальність за нездатність передбачити напад.

"Мене шокує те, що вони змогли зробити це поза увагою Ізраїлю чи США. Невдала підготовка. Відсутність військ уздовж кордону, руйнація паркану вздовж кордону, за який вони заплатили мільйони шекелів", — сказав Мартін Індік, колишній посол США в Ізраїлі та науковий співробітник Ради з міжнародних відносин.

Як зауважує видання, ця атака тим більше шокує, що вона сталася за 50 років після того, як Ізраїль не зміг запобігти раптовому нападу, який Єгипет і Сирія здійснили під час єврейського свята Йом Кіпур. Цей провал розвідки спонукав створити комісію для з'ясування того, що пішло не так, і став предметом незліченних книг та наукових статей.

Водночас ізраїльські офіційні особи заявили, що ще зарано говорити про те, що саме "пішло не так", і відкинули будь-які порівняння з 1973 роком, зазначає Bloomberg.

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль. Зокрема, свою солідарність із народом Ізраїлю висловили у Європейському Союзі та Україні.

На початок