"Ми не здогадувалися, що відбувається", — колишній директор ізраїльського Моссаду про напад ХАМАС

"Ми не здогадувалися, що відбувається", — колишній директор ізраїльського Моссаду про напад ХАМАС

ЗМІ
Люди скандують антиізраїльські гасла у Стамбулі
Люди скандують антиізраїльські гасла у Стамбулі, Туреччина, 7 жовтня 2023 р., фото: AP

Колишній директор Моссаду сказав в інтерв’ю, що ізраїльська розвідка не мала жодного попередження, і напад бойовиків ХАМАС був абсолютною несподіванкою для розвідки.

Про це пише CNN.

Колишній директор Моссаду Ефраїм Галеві наголосив, що бойовики ХАМАС запустили тисячі ракет по Ізраїлю в суботу.

"Кількість ракет, які вони запустили менш ніж за 24 години, перевищує 3000. З нашої точки зору, це виходить за рамки уяви, і ми не знали, що вони мають таку кількість ракет, і ми, звичайно, не очікували, що вони будуть такими ефективними, як сьогодні", — сказав він.

Халеві також сказав, що кількість ракет, випущених палестинськими бойовиками в суботу вранці, "ніколи раніше не випускалась по Ізраїлю". Він сказав CNN, що це був "унікальний напад" і "вперше", коли Газа змогла "проникнути глибоко в Ізраїль і взяти під контроль села".

"Як операція, вона була дуже успішною, на жаль, я думаю, що вона була добре скоординована", — сказав Халеві.

Халеві сказав, що він підозрює, що ракети були виготовлені в секторі Газа після того, як були доставлені морем "контрабандною". ХАМАС імовірно» зміг провести "випробувальні тренування", не дозволивши ізраїльським силам дізнатися про їхні плани.

"Ми не здогадувалися, що відбувається", — сказав він.

Що відомо про ситуацію в Ізраїлі

Вранці 7 жовтня Ізраїль атакували з Сектору Газа. По центральних та південних районах Ізраїлю завдано масованого ракетного удару. Є загиблі, сотні людей поранені. Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що терористи також намагалися проникнути на південь Ізраїлю з Гази. Мешканців просять залишатися у своїх домівках.

Прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль перебуває у стані війни. Міністр оборони Ізраїлю запровадив особливий стан у центральній частині країни після обстрілів із Гази.

ХАМАС заявив, що випустив 5000 ракет по Ізраїлю під час своєї ранкової атаки. В МЗС України Суспільному повідомили, що наразі не мають даних щодо постраждалих українців.

За даними МЗС, громадян України наразі немає серед постраждалих внаслідок бойових дій в Ізраїлі.

На початок