Збірна України з волейболу обіграла Чехію в олімпійському відборі: турнірна таблиця

. Збірна України з волейболу. Фото: CEV

Як минув шостий матч "синьо-жовтих" у кваліфікації ОІ.

Чоловіча збірна України з волейболу здобула третю перемогу у кваліфікації на Олімпіаду-2024. Підопічні Угіса Крастіньша обіграли у чотирьох сетах команду Чехії.

У попередніх матчах кваліфікації "синьо-жовті" здобули дві перемоги: над Іраном (3:0) та Катаром (3:1). Із рахунком 0:3 збірна України програла Кубі та Італії, а у драматичному поєдинку з бразильцями поступилась на тай-брейку.

Суспільне Спорт — транслятор олімпійського кваліфікаційного турніру з волейболу в Україні. Дивіться прямі трансляції матчів збірної України на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, місцевих телеканалах Суспільного.

За підсумками п'ятого туру Україна втратила шанси напряму відібратися на Олімпіаду-2024. "Синьо-жовті" вже не зможуть фінішувати у топ-2, проте результати двох останніх матчів вплинуть на становище України у світовому рейтингу, через який на Ігри вийдуть п'ять збірних.

Як минув матч Україна - Чехія

• Після рівної боротьби на початку стартового сету "синьо-жовті" зробили ривок, вийшовши вперед з рахунком 16:12. Команда Крастіньша зберегла перевагу у 4-6 очок та виграла першу партію - 25:19.
  • Другий сет розпочався за невеликої переваги України, а у середині партії "синьо-жовті" збільшили перевагу до 3-5 очок, у підсумку розгромивши суперника - 25:15.
  • У середині третього сету Україна вийшла вперед у три очки, втім, чехи нівелювали відставання та "забрали" партію - 25:23.
  • Чехія володіла невеликою перевагою у рахунку у першій половині четвертої партії, однак українці зуміли відігратись та зрештою здолали суперника - 25:20.
  • Найрезультативнішим гравцем матчу у складі України став Ілля Ковальов - 22 очки.

Олімпійський відбір. Шостий тур

Україна — Чехія 3:1 (25:19, 25:15, 23:25, 25:20)

У останньому матчі олімпійського відбору Україна у неділю, 8 жовтня, зіграє проти Німеччини. Початок - о 23:00 за київським часом.

Що означає перемога України:

• Україна здобула третю перемогу у відборі та гарантувала собі як мінімум п'яте місце у турнірній таблиці групи А.
  • У "синьо-жовтих" ще є шанс випередити Італію (12 очок) і Кубу (12) та посісти третє місце. Для цього треба перемагати Німеччину у останньому матчі та сподіватись на поразки Куби від Ірану та Італії від Бразилії в трьох або чотирьох сетах.
  • Хоча Україна не здобула пряму путівку на Олімпіаду, все ще може поборотися за місце на Іграх-2024 через світовий рейтинг. Прохідна позиція для потрапляння у Париж буде визначена після завершення олімпійського кваліфікаційного турніру. Наразі Україна посідає 16-е місце у світовому рейтингу.