1000 гривень за безкоштовну палату просили у породіллі у Чернігові

1000 гривень за безкоштовну палату просили у породіллі у Чернігові

1000 гривень за безкоштовну палату просили у породіллі у Чернігові
Суспільне: Чернігів

1000 гривень за безкоштовну палату. Стільки за 3 дні перебування у чернігівському пологовому будинку просили заплатити Олександра Кондратенко. З її слів, плату за безкоштовну палату медики вимагали у зв’язку з карантином. Мовляв, згідно протиепідемічними вимогами породіллі мають жити по одній і безкоштовних палат тепер не вистачає.

Олександра Кондратенко 11 липня народила свою першу дитину. Напередодні, приїхавши до пологового, хотіла перебувати у безкоштовній палаті. Олександрі медики сказали – за безкоштовну палату треба заплатити.

«Сказали, що навіть безкоштовні палати, які були до карантину, зараз коштують від 1000 грн. Тому що треба жити через карантин по одному, без сусідів», - розповіла Олександра.

Чернігівка Юлія Бахир народила 18 серпня. Її після пологів поселили у платну палату. Однак про те, що палата платна не попередили.

«Все ідеально було. Пологи пройшли дуже добре. Потім вже, коли народила, я лежала на ліжку, вони у чоловіка запитували, яку палату ми хочемо одномісну чи двомісну. Я захотіла двомісну, щоб можна було спокійно залишити дитину і вийти. Те, що вона платна і скільки коштує нам ніхто не сказав».

У день виписки суму назвали. Перебування у двомісній палаті з покращеними умовами для породіллі коштує 443 гривень за добу, в одномісній – 594. Це офіційні розцінки. Їх виконком Чернігівської міськради затвердив 23 липня.

Заступниця головного лікаря з медичних питань Галина Леник каже, якщо в породіллі є скарги на вимагання грошей за безкоштовну палату, ці питання можна вирішувати з адміністрацією.

Зі слів Галини Леник, згідно з пакетом, підписаним пологовим з Нацслужбою здоров’я, безкоштовно для жінки проводяться пологи чи кесарів розтин, з дозволу лікаря надається знеболювальне, також безкоштовне харчування та палата.

На відміну від платних, у них може не бути душу і туалету, каже Галина Леник. За словами лікарки, місць у безкоштовних палатах достатньо.

Ті ж породіллі, з якими Суспільне поспілкувалось у стінах пологового кажуть – претензій до лікарів з приводу платні за безкоштовну палату не мають.

Читайте також:

"Через калюжу не можуть потрапити додому жителі будинку у Чернігові"

На початок