Зеленський: "Сьогодні наш головний меседж для світу: зло не має права взяти гору"

Зеленський: "Сьогодні наш головний меседж для світу: зло не має права взяти гору"

Зеленський: "Сьогодні наш головний меседж для світу: зло не має права взяти гору"
Президент Володимир Зеленський виступає перед учасниками Аспенського безпекового форуму. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський заявив, що провів низку важливих переговорів на полях саміту Європейської політичної спільноти, який відбувся 5 жовтня.

Про це глава держави повідомив під час відеозвернення.

"У нас буде більше систем протиповітряної оборони — є чіткі домовленості. Це дуже важливо перед зимою. Іспанія, Італія, Франція, Німеччина, Британія — дякую", — сказав Зеленський.

Президент також зазначив, що буде більше артилерії в українських воїнів, більше далекобійної зброї та "обов'язково більше справедливості".

"Сьогодні наш головний меседж для світу: зло не має права взяти гору. І лише зараз, лише в Україні цю принципову моральну позицію можна втримати. Але всім разом", — наголосив глава держави.

Зеленський висловив вдячність за зустрічі кожному лідеру країн-партнерів.

"Я дякую за чітку підтримку Євросоюзу та Європарламенту. Дякую, Іспаніє, за те, що сьогодні дала нам усім можливість зміцнити європейську єдність. Єдність — це відповідь", — зауважив президент.

Удар по селу Гроза — це геноцидна агресія Росії

Глава держави вказав, що російські окупанти 5 жовтня "завдали удару, який навіть звірячим не назвеш, бо це буде образою для звірів".

"Свідомий ракетний удар по селу на Харківщині, по звичайному продуктовому магазину та кафе. Росіяни не могли не знати, куди б'ють. І це не був удар наосліп. Люди зібралися там на поминальний обід. Християнський поминальний обід. Хто міг запустити ракету по них? Хто? Тільки абсолютне зло", — підкреслив Зеленський.

Президент зазначив, що понад 50 людей загинули, серед них — хлопчик, 6 рочків. Пораненим надається необхідна допомога.

За його словами, у селі Гроза Куп'янського району до початку вторгнення проживало 500 людей, а зараз — понад 300 мешканців.

"Понад 50 убитих на 300 мешканців. Це жорстока геноцидна агресія Росії. Не існує слів чи паперів, які здатні зупинити таке зло. А існує ППО, є артилерія, ракети, бронетехніка. Є наші потужні воїни, які відбивають російські штурми та самі наступають, наші спецслужби, наша розвідка. Є санкції світу — санкції проти Росії за терор. Є міжнародна юстиція, зокрема МКС, здатний захистити справедливість. Російський терор повинен програти. І світу є чим це забезпечити", — додав Зеленський.

На початок