Апеляційний суд у місті Ниш (Сербія) залишив у силі рішення Вищого суду першої інстанції, який відмовив в екстрадиції колишнього очільника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова в Україну.
Про це повідомляють журналісти Балканської служби Радіо Свобода.
Таке рішення юридично закріплює попередні судові вироки в Сербії щодо невидачі Наумова на запит України.
Цей запит надійшов від України до Сербії в середині жовтня 2022 року. В Україні Наумову повідомили про дві підозри – "у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, у зловживанні владою або службовим становищем" та у шахрайстві й завданні збитків державі у розмірі понад 3,2 млн гривень.
12 липня Вищий суд у Ниші відхилив запит України, а Апеляційний суд підтвердив це рішення 29 вересня.
Сам Наумов виступав проти своєї екстрадиції в Україну, стверджуючи, що в такому випадку його безпека нібито буде під загрозою.
29 вересня Вищий суд сербського міста Ниш засудив ексначальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова до одного року ув'язнення за звинуваченням у відмиванні грошей.
Що відомо про діяльність Наумова в Україні
У 2019-21 роках Наумов очолював Головне управління внутрішньої безпеки СБУ. До цього керував держпідприємством "Центр організаційного-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження".
Під час роботи в СБУ Наумов фігурував у розслідуванні журналістів "Схем" про набуття елітного майна, яке не відповідає доходам.
У червні 2022 року Наумова затримали на кордоні між Сербією та Північною Македонією з незадекларованими 600 тисячами євро, близько 125 тисячами доларів та коштовностями.
Наумов залишив Україну 23 лютого. У квітні президент Володимир Зеленський назвав його зрадником за порушення військової присяги й позбавив звання генерала.
У жовтні 2022 року стало відомо, що українські правоохоронці просять Сербію екстрадувати Наумова, якого також підозрюють у державній зраді та сприянні російським військам у захопленні ЧАЕС.