Боррель: ЄС не зможе замінити США у питанні допомоги України

Боррель: ЄС не зможе замінити США у питанні допомоги України

ЄС не зможе замінити США у питанні допомоги України, сказав Жозеп Боррель
Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: AP

США мають переглянути питання надання допомоги і продовжили підтримувати Україну. Оскільки Європейський Союз точно не зможе замінити США у питанні допомоги Україні.

Про це заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель на полях саміту Європейської політичної спільноти у Гранаді в Іспанії.

Я був у Києві кілька днів тому, якраз в той момент, коли ми знали, що американський Конгрес не вкючив підтримку України в угоду для уникнення шатдауну. Це було неочікувано. І це точно були не хороші новини. Я сподіваюсь, що це не стане остаточною позицією США”, — сказав Верховний представник ЄС Жозеп Боррель.

Він додав, що Україна потребує підтримки ЄС.

“І ми певні, що матимемо її, і ми підвищимо її, але також вони потребують і допомоги США. Я сподіваюсь, українці сподіваються і я думаю, що кожен, хто не хоче, аби Путін виграв цю війну, шукає шляхи, аби США переглянули це питання і продовжили підтримувати Україну”, — сказав Боррель.

За його словами, ЄС не зможе замінити США у питанні допомоги.

“ЄС точно не зможе замінити США (у питанні допомоги — ред). ЄС збільшує підтримку. Зараз на столі пропозиція про 50 мільярдів євро з цивільного та економічного боку і на 20 мільярдів євро – з військового боку. Ми можемо робити більше, але США точно мають вражаюче значення у підтримці України”, — сказав Боррель.

Що цьому передувало

За три години до настання 1 жовтня, Сенат Сполучених Штатів ухвалив законопроєкт тимчасового фінансування уряду терміном до 17 листопада без допомоги Україні. Загалом документ містить 16 млрд доларів. Менш ніж за годину до 1 жовтня цей проєкт підписав американський президент Джо Байден. Це означає, що США уникнули шатдауну.

Раніше цього ж дня, 30 вересня, Палата представників Конгресу ухвалила цей законопроєктіз результатами 335 проти 91, проте без допомоги Україні.

Це законодавство зберігає фінансування уряду на існуючому рівні до 17 листопада та дозволяє виділяти додаткові кошти на допомогу постраждалим від стихійних лих, даючи Конгресу більше часу для досягнення угоди про фінансування на цілий рік.

Спікер Конгресу Кевін Маккарті тоді заявив, що угоду про допомогу Україні слід розглядати в окремо визначений час. Сенат повернеться до роботи вже у вівторок, 3 жовтня.

Президент Сполучених Штатів Джо Байден підписав проміжний законопроєкт, щоб запобігти закриттю американського уряду.

Після цього Палата представників Конгресу США у вівторок, 3 жовтня, проголосувала за усунення конгресмена Кевіна Маккарті з посади спікера.

Що відомо про відставку спікера Палати представників

Раніше жоден спікер Палати представників США ніколи не був усунений з посади через проголосовану резолюцію.

Маккарті звільнили через кілька днів після того, як він в останню хвилину успішно організував двопартійне голосування, щоб запобігти закриттю уряду США.

У понеділок, 2 жовтня, в Конгресі обговорювали питання, чи уклали президент Джо Байден і спікер Палати представників Кевін Маккарті таємну угоду, яка могла б захистити майбутню фінансову допомогу Україні. Підозра полягала в тому, що Байден погодився підписати тимчасовий законопроєкт для уникнення шатдауну, що не містив допомогу Україні, в обмін на те, що Маккарті погодився провести окреме голосування щодо цієї допомоги пізніше.

Маккарті заперечив існування таємної угоди з Байденом.

Увечері, 2 жовтня, член Палати представників від Республіканської партії Метт Гетц вніс на розгляд пропозицію щодо усунення Кевіна Маккарті з посади спікера Палати представників. Гетц розкритикував роботу Маккарті, зокрема те, як спікер справлявся з видатками та бюджетними проблемами. Також Гетц стверджував, що спікер Маккарті порушив обіцянки, надані іншим консерваторам щодо того, як він керуватиме.

На початок