Підозра в корупції: ВРП дала згоду на взяття під варту судді Броварського міськрайонного суду

Підозра в корупції: ВРП дала згоду на взяття під варту судді Броварського міськрайонного суду

Сьогодні, 5 жовтня, Вища рада правосуддя надала згоду на утримання під вартою судді Броварського міськрайонного суду Київської області Володимира Сердинського. Його затримали наприкінці вересня за підозрою в отриманні хабара від одного з учасників судового спору.

Про це повідомляється на сайті Вищої ради правосуддя.

Рішення ухвалили у відповідь на подання заступника Генпрокурора — керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка.

Вища рада правосуддя вирішила, що в поданні прокуратури наведені факти й докази, що можуть свідчити про вчинення суддею правопорушення. Тому члени ВРП погодилися на необхідність застосування до судді запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

"Володимир Сердинський підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна", — зазначили у ВРП.

Рішення про обрання для підозрюваного запобіжного заходу, зокрема, тримання під вартою, ухвалить суд.

Що відомо про затримання судді Броварського міськрайонного суду

26 вересня під час спільної операції детективи НАБУ, прокурори САП у супроводі силовиків з СБУ викрили суддю Броварського міськрайонного суду на одержанні частини неправомірної вигоди — 3 тис. доларів США. За даними правоохоронців, суддя вимагав 4 тис. дол. США за "правильне вирішення питання" під час судового засідання.

27 вересня за фактом отримання коштів судді повідомили про підозру. Правова кваліфікація злочину – ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

На початок