Американського військового, який втік у КНДР, повернули до США

Американського військового, який втік у КНДР, повернули до США

Американського військового, який втік у КНДР, повернули до США
На екрані телевізора зображення американського солдата Тревіса Кінга під час випуску новин, Сеул, Південна Корея, 24 липня 2023 р., фото: АР

Американського військового Тревіса Кінга, який втік у КНДР з Південної Кореї, екстрадували до Сполучених Штатів.

Про це повідомило агентство BBC.

Угоду про звільнення солдата уклали за посередництва шведських посадовців, які поїхали в КНДР і привезли Кінга до кордону з Китаєм.

Як зазначають журналісти, після місяців "інтенсивної дипломатії" військового повернули до США, його родину вже сповістили про це. Кінга обстежать в армійському медичному центрі в американському Сан-Антоніо.

Мати військового Клодін Гейтс сказала, що "завжди буде вдячна" армії Сполучених Штатів і партнерам "за добре виконану роботу".

Що відомо про інцидент з Тревісом Кінгом

23-річний рядовий американський солдат Тревіс Кінг 18 липня під час екскурсії до демілітаризованої зони між двома Кореями перетнув військову демаркаційну лінію і потрапив до КНДР.

Тревіс Кінг — рядовий, кавалерійський розвідник. Він майже два місяці відсидів у слідчому ізоляторі за напад у Сеулі. Після звільнення Кінга вели в аеропорт для вильоту назад до США.

В аеропорту конвойні Кінга не змогли пройти через контрольно-пропускний пункт. Якоїсь миті він утік і попрямував на екскурсію демілітаризованою зоною у прикордонному корейському селі Пханмунджом.

Кінг став першим американським солдатом, який перетнув кордон Північної Кореї з 1982 року. Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Пентагон уважно стежить за ситуацією.

На початок