Заступник голови місії Міжнародного валютного фонду Натан Епштейн заявив, що економіка України добре адаптувалася до умов війни після вторгнення РФ, і зростання продовжиться наступного року.
Про це пише агентство Reuters.
За його словами, рушійною силою цієї діяльності є внутрішній попит і сильне приватне споживання.
У червні МВФ прогнозував зростання валового внутрішнього продукту України цього року в діапазоні від 1% до 3%. Епштейн сказав, що він очікує, що зростання триватиме.
Економіка України сильно постраждала після вторгнення Росії у лютому 2022 року, і Уряд значною мірою покладався на допомогу Заходу для фінансування соціальних і гуманітарних виплат.
Цього тижня місія МВФ перебувала в Києві для зустрічей з урядовцями та іншими зацікавленими сторонами, щоб обговорити макроекономічні цілі та структурні реформи в рамках другого перегляду багаторічної кредитної програми Фонду на понад 15 млрд доларів.
Представники МВФ заявили, що програма в цілому залишається добре виконаною і що український уряд досяг кількісних цілей програми, але ще належить завершити роботу над структурними орієнтирами, які включають кроки щодо управління, боротьби з корупцією та фіскальної політики.
Чотирирічна програма для Києва є частиною глобального пакету вартістю 115 мільярдів доларів для підтримки економіки, поки Україна бореться з російською агресією.
31 березня 2023 року Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду затвердила чотирирічну програму “Механізм розширеного фінансування” для України обсягом близько $15,6 млрд. Ця програма є частиною загального пакета підтримки України міжнародними партнерами обсягом $115 млрд.
У червні 2023 року Україна успішно пройшла перший перегляд програми, вчасно виконавши всі взяті на себе зобов'язання. У межах програми вже отримано два транші загальним обсягом близько 3,6 млрд доларів. За успішного виконання програми Україна може цьогоріч отримати ще один транш, а загальна сума отриманого фінансування зросте до 4,5 млрд доларів.