"Лисенко та Журба діяли за попередньою змовою" – прокурор Микола Карась про деталі справи сумських посадовців

"Лисенко та Журба діяли за попередньою змовою" – прокурор Микола Карась про деталі справи сумських посадовців

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Микола Карась прокоментував справу Сумського міського голови Олександра Лисенка та директора департаменту інфраструктури Сум Олександра Журби.

За словами прокурора, посадовці вимагали отримання неправомірної вигоди від підприємства, яке здійснює вивезення сміття, аби вони надали можливість підняти тариф та щоб підприємство лишилося на ринку.

"За версією сторони обвинувачення, підозрюваними вживалися заходи, спрямовані на вимагання такої неправомірної вигоди. Зустрічі, які відбувалися і характер такого спілкування, який здійснювався підозрюваними. Без надання неправомірно вигоди підприємницька діяльність підприємства фактично могла бути заблокована або питання щодо підвищення тарифу могло бути не вирішене", – додав Микола Карась.

Спілкування посадовців і підприємства, за словами прокурора, відбувалося з листопада 2022 року. До НАБУ звернувся представник компанії з вивозу сміття. Хабар у понад 2.1 млн гривень передавали у 3 транші: 400 тисяч, 250 тисяч та 1.4 млн грн, коли й затримали посадовців. Кошти з останнього траншу правоохоронці вилучили. Де гроші з перших двох хабарів, Микола Карась не прокоментував.

"Кваліфікація дій підозрюваних не залежить від того, чи одержала безпосередньо особа гроші, так скажемо "в руки взяла" чи розпорядилася інакшим чином. Ми кваліфікували діяння, виходячи з матеріалів кримінального провадження і сторона обвинувачення буде доводити це на стадії досудового розслідування, під час розгляду справи", – сказав прокурор САП.

Що відомо про справу Олександра Журби та Сумського міського голови Олександра Лисенка

Ввечері 2 жовтня НАБУ і САП спільно з СБУ затримали Олександра Лисенка та Олександра Журбу під час отримання ними частини хабаря в 1,4 млн грн. За інформацією СБУ, фігуранти вимагали 2 млн 130 тис. грн з місцевої компанії, яка займалася вивезенням сміття.

Олександру Лисенку та директору департаменту інфраструктури міста Олександру Журбі, яких затримали на отриманні хабаря 2 жовтня, повідомили про підозру за ч. 4 ст. 368.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок