День Рівного на Покрову: мер відповів, чи варто переносити свято

День Рівного на Покрову: мер відповів, чи варто переносити свято

Ексклюзивно
День Рівного на Покрову: мер відповів, чи варто переносити свято

Міський голова Рівного Володимир Хомко вважає недоцільним повернення Дня міста із останньої неділі серпня на середину жовтня, як це було колись. Про це він сказав, відповідаючи на питання Суспільного. Його журналіст поставив під час розмови про обмеження цьогорічного святкування через пандемію та карантин.

Нагадаємо, з 1998 по 2006 День Рівного відзначали саме 14 жовтня – у свято Покрови Пресвятої Богородиці. Це було за ініціативи тодішнього політика Василя Червонія.

"Хороше свято гарне, але не відсвяткуєте нормально. Якби ми жили на рівні Одеси, то, можливо, й можна було (перенести,-ред.). На Покрову, – за рідким виключенням, – завжди холодно. Всі заходи – всі на вулиці, ви нічого не організуєте на Покрову. Може бути раз на десять років, що буде тепло, бо таке було. Але дев'ять років з десяти буде йти дощ. Дивіться: 12 років я міський голова і 12 років на День міста – сонячно і тепло", – каже Хомко.

Що ж до Дня міста, який відзначатимуть у неділю, 30 серпня, то з цього приводу 28 серпня збиралась міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС). Там вирішили, що кількість присутніх на святкуваннях слід мінімізувати.

Читайте також: "Попали в штангу": арки у парку Рівного до Дня міста не буде

Міський голова пояснив, що частину заходів планують провести взагалі без глядачів. Концерти мають пройти в камерному варіанті: кожні два номери ведучі оголошуватимуть присутнім, щоб ті дотримувалися дистанції. Якщо ситуація виходитиме з-під контролю – захід зупинять, аби не наражати людей на небезпеку, – додав Володимир Хомко.

Мер, який цього разу відмовився від участі у виборах міського голови, закликав потенційних кандидатів утриматися від збирання натовпу.

Автор: Володимир Струс

На початок