Депутат Полтавської облради Олександр Смірнов склав свої повноваження

Депутат Полтавської облради Олександр Смірнов склав свої повноваження

Олександр Смірнов
Фото: Олександр Смірнов

Олександр Смірнов, якого підозрюють у заволодінні 100 тисяч гривень, склав повноваження депутата Полтавської облради.

Про це Олександр Смірнов повідомив на своїй сторінці у Facebook.

У дописі Олександр Смірнов зазначив, що нині проводиться розслідування щодо виділення фінансової допомоги його родичці. За його словами, вона має складне матеріальне становище та двох неповнолітніх дітей. Також її чолові боронить країну.

"Право на цю допомогу вона має, але не від мене, бо я її родич, хоч і непрямий. Це – моя процедурна помилка. Отже, починаю з себе, і власним прикладом показую, як діють політики у насправді європейській державі. Я складаю свої депутатські повноваження і маю надію, що це стане прикладом для інших посадовців", ― написав Олександр Смірнов.

У чому підозрюють Олександра Смірнова

За даними слідства, Олександра Смірнова підозрюють у заволодінні 100 тисячами гривень, які передбачались для виплати громадянам грошової допомоги на лікування. Гроші перерахували на рахунок родички депутата, яка підробила довідку про захворювання. Депутата підозрюють за частиною четвертою статті "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем".

Також про підозру за цією ж статтею повідомили родичці депутата, яка нібито потребувала матеріальної допомоги, та консультантці відділу з питань забезпечення діяльності керівництва виконавчого апарату Полтавської облради, яка консультувала щодо потенційних отримувачів такої допомоги з-поміж наближених до депутата людей та допомагала з оформленням необхідних документів. Санкція статті — позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.

14 вересня у Києві слідчий суддя обрав запобіжний захід депутату обласної ради Олександру Смірнову. Йому призначили заставу у розмірі 214 720 гривень.

Хто такий Олександр Смірнов

34-річний Олександр Смірнов був обраний депутатом до Полтавської обласної ради на виробах 2020-го. Балотувавсь від партії "Слуга народу". На обласному з'їзді партії проголосували за його відкликання. Нині на сайті Полтавської обласної ради зазначено, що Смірнов є позафракційним депутатом.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок