Уряд розпочинає роботу над єдиним Планом реформ до 2027 року — Шмигаль

Уряд розпочинає роботу над єдиним Планом реформ до 2027 року — Шмигаль

Денис Шмигаль на засіданні уряду
Денис Шмигаль на засіданні уряду, 12 вересня 2023 року. Фото: пресслужба уряду.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів України запускає роботу над єдиним Планом реформ до 2027 року.

Про це Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду 3 жовтня.

"Запускаємо роботу над єдиним Планом реформ до 2027 року. В одну дорожню карту змін об’єднаємо ініціативи партнерів та наші пропозиції. План охопить усі сфери, які впливають на державні інституції, економіку та взаємодію з громадянами", — сказав очільник уряду.

Також, за словами Шмигаля, влада України має низку документів із пропозиціями реформ від наших партнерів — від семи рекомендацій ЄС до переліку структурних маяків Міжнародного валютного фонду.

"За ініціативи президента Володимира Зеленського був розроблений Концепт посилення стійкості демократії. Цей документ під час візиту до Сполучених Штатів був переданий президентом України президенту США", — поінформував Денис Шмигаль.

Таким чином, додав прем'єр, тепер уряд розпочинає роботу над створенням єдиного документа — дорожньої карти реформ — на основі Концепту посилення стійкості з урахуванням пропозицій партнерів.

"Цей План реформ стане частиною майбутньої Української доктрини, засади якої окреслив глава держави під час свого виступу в парламенті України. Реформи будуть фундаментом нашої перемоги та запорукою успішного відновлення та зростання", — наголосив Шмигаль.

У червні минулого року Україні отримала статус кандидата на членство в Євросоюзі та 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба зробити для наступного кроку на шляху вступу до ЄС. За словами Дениса Шмигаля, на урядовому рівні рекомендації повністю виконані.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

13 вересня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила послам ЄС, що Україні та Молдові необхідно надати членство, щоб не допустити їхнього потрапляння під вплив країн, які не поділяють цінності блоку.

22 вересня Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що Єврокомісія готується рекомендувати початок перемовин щодо членства України в Євросоюзі. Після цього лідери ЄС мають підписати надану рекомендацію на грудневому саміті.

На початок