3 жовтня 113-та окрема бригада тероборони Харківської області відзначає п'яту річницю. Перший командир бригади Ігор Кіфоренко розповів про створення бригади, взаємини з особовим складом та про службу у лавах ТРО.
Перший командир 113-ї бригади ТРО Ігор Кіфоренко розповів, що вона була створена 3 жовтня 2018 року.
Чоловік каже, що звільнився зі служби за станом здоров'я, але продовжує допомагати підрозділу планувати бойові дії.

"Усе починалося з 28 серпня, коли ми сформували бригаду. Там було дев'ять управлінців бригади та п'ять батальйонів по дві людини. Всього було 27 бійців. Решта — це були навчальні збори резервістів і військовозобов'язаних. Ми зібрали близько трьох тисяч військовозобов'язаних, провели 10-денні збори. Після цього вони почали укладати контракти для служби в резерві. Згодом почали займатися із резервістами", — розповів Ігор Кіфоренко.
За його словами, у вільний час проводили індивідуальну, тактичну та інженерну, медичну підготовку бійців. Також проводили стрільби, де особовий склад вивчав зброю та отримував навички у стрільбі.
"Майже увесь особовий склад, хто уклав контракт у резерві, проходять службу у бригаді, у батальйонах та в управлінні. Резервісти, які були на заняттях, вже отримували навички. Коли почалася повномасштабна війна, вже були навчені тим основам, які були потрібні бійцю або офіцеру. Вважаю, що особовий склад вже достатньо навчився. Вони виправдали очікування на 100%. Мене підвело здоров'я, тому мене звільнили з цієї посади", — каже Кіфоренко.


Ігор Кіфоренко розповідає, що особовий склад для нього як рідний.
"Уже не можу без особового складу. Є комбати, є заступник командира бригади, полковник Макогон. Я знаю його ще як майора, ми його ставили на посаду командира батальйону, я його вчив. І ось він навчився й доріс до заступника командира бригади", — каже перший командир 113-ї бригади.


Підполковник Герасим Геворгян у бригаді з перших днів, нині очолює один із батальйонів.
Каже, під час контрнаступу у 2022 році на Харківщині разом з іншими підрозділами його бійці звільнили до 50 населених пунктів і дійшли до державного кордону.


"Як казали, це резервісти, які нічого не вміють робити. Але у 2022 році прийшли професори, академіки, директори заводів, інженери, різних класів люди. Вони хотіли це робити. Разом до перемоги — це воно й означає", — розповідає Геворгян.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube