Президент присвоїв звання "Герой України" загиблим воїнам із Франківщини — Василю Матійчуку та Степану Воробцю

Президент присвоїв звання "Герой України" загиблим воїнам із Франківщини — Василю Матійчуку та Степану Воробцю

Президент присвоїв звання "Герой України" загиблим воїнам із Франківщини — Василю Матійчуку та Степану Воробцю
Герої України Василь Матійчук та Степан Воробець. Колаж: Суспільне Івано-Франківськ

Президент Володимир Зеленський посмертно присвоїв звання "Герой України" з наданням ордена "Золота Зірка" Василю Матійчуку та Степану Воробцю з Івано-Франківщини.

Відповідні укази оприлюднили на сайті президента 29 вересня 2023 року.

Герой України Василь Матійчук

Василь Матійчук народився у селі Хімчин Косівського району. Військовий воював поблизу Гуляйполя у складі 74 батальйону 102 окремої бригади Сил територіальної оборони імені полковника Дмитра Вітовського.

Василь Матійчук загинув 8 квітня 2023 року у Запорізькій області. Йому було 32 роки. У військового залишилися матір, сестра та наречена.

Його мати Любов Матійчук розповіла у коментарі Суспільному, що про присвоєння найвищого звання синові вона дізналася від нареченої Василя увечері 29 вересня. Петицію про присвоєння звання "Герой України" посмертно зареєстрував одногрупник та найкращий друг Василя з Київського міжнародного університету Максим Сухенко у квітні 2023 року. У липні вона набрала необхідну кількість голосів.

"Просто серце розривається, коли я бачу фотографії наших полеглих діточок. Це просто цвіт України гине. Коли я почула про нагороду сина, то сказала: "Я не вірю, я плачу". А наречена Василя відповіла: "Він заслужив". І так всі побратими говорили. Але ніяка нагорода не поверне мені сина", — каже Любов Матійчук.

Герой України Степан Воробець

Степан Воробець народився 4 червня 1987 року в Коломиї. Він був капітаном Збройних сил України та командиром розвідувальної роти штабного батальйону 24 окремої механізованої бригади оперативного командування "Північ" Сухопутних військ ЗСУ.

Під час російсько-української війни Степан Воробець воював у зоні проведення АТО. Військовий загинув 19 червня 2014 року від кулі снайпера бойовиків поблизу села Закітне Донецької області.

У військового залишилися матір, дві сестри, дружина та двоє синів. Степана Воробця поховали на Алеї героїв у Коломиї, поблизу з могилою першого Героя України російсько-української війни з Прикарпаття Тараса Сенюка.

21 серпня 2014 указом Президент України Петро Порошенко посмертно нагородив Степана Воробця орденом Богдана Хмельницького I ступеня.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок