Скандал з Маском та перемога проросійських сил у Словаччині — СУСПІЛЬНЕ | ДАЙДЖЕСТ

Скандал з Маском та перемога проросійських сил у Словаччині — СУСПІЛЬНЕ | ДАЙДЖЕСТ

Ілон Маск спробував висміяти президента Зеленського й втрапив у скандал, а також російський завод атакували дрони.

Перемога проросійських сил на виборах у Словаччині.

Новий закон про зарплати військових та як отримати 13 мільйонів за викриття корупції.

Більше про головні події 2 жовтня — у дайджесті Суспільного "Несеться".

Що відомо про вибори у Словаччині

Колишній прем’єр-міністр Словаччини і лідер партії "Smer" Роберт Фіцо переміг у дострокових парламентських виборах. Він відомий своєю проросійською позицією та виступає проти допомоги Україні.

Партія "Smer" набрала трохи більше ніж 23% голосів. Проєвропейська партія "Прогресивна Словаччина" на чолі з Міхалом Шимечком посіла друге місце, набравши 17%. Третє місце зайняла партія Петера Пеллегріні "Голос" — 15%.

Smer-SD і "Прогресивна Словаччина" не отримали абсолютну більшість, а тому будуть змушені шукати собі партнерів по коаліції.

Фіцо раніше пообіцяв припинити військові поставки в Україну та прагне до мирних переговорів. Він також критикував санкції проти Росії, виступав проти прав ЛГБТК+ та захищав національне право вето в ЄС. Це риторика, близька до лідера Угорщини Віктора Орбана.

Експерти та політики описують виборчу кампанію в країні як дуже поляризовану та позначену потоком дезінформації в Інтернеті. Результати показують, що "Прогресивна Словаччина" особливо добре показала себе в Братиславі. Але цього було недостатньо, щоб отримати більшість голосів на національному рівні.

На початок