У хмельницькому училищі вирощують 1100 кущів овочів. Для чого

У хмельницькому училищі вирощують 1100 кущів овочів. Для чого

У хмельницькому училищі вирощують 1100 кущів овочів. Для чого
Помідори, що ростуть у теплиці навчально-виробничого комплексу Хмельницького вищого професійного училища №11, 2 жовтня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

До середини грудня збиратимуть урожай помідорів у теплиці навчально-виробничого комплексу Хмельницького вищого професійного училища №11. Тут на шестистах квадратних метрах росте 1100 кущів: 500 — томатів та 600 — огірків. Доглядають за ними учні закладу під керівництвом працівників.

Про це Суспільному розповів директор закладу Василь Селізар.

За його словами, урожай не продають, а передають до шкіл та садочків громади. У вересні дітям відправили понад 100 кілограмів помідорів і понад 120 кілограмів огірків.

Процес збирання огірків у теплиці навчально-виробничого комплексу Хмельницького вищого професійного училища №11, 2 жовтня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький
Процес збирання огірків у теплиці навчально-виробничого комплексу Хмельницького вищого професійного училища №11, 2 жовтня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

"Кожен місяць ми перевіряємо овочі на якість, на вміст нітратів, нітритів. Жодного разу не було у нас перевищення. За цим ретельно слідкуємо", — розповідає Селізар.

Допомагають доглядати за рослинами в теплиці — учні трьох груп, — розповідає майстер виробничого навчання Лариса Чорнобрива.

"Коли вони вивчають "Овочівництво" і "Оператора", вони нам допомагають, працюючи тут. Звичайно, вони не кожен день. Але працюють, коли у них виробниче навчання чи виробнича практика", — каже Чорнобрива.

Теплиця навчально-виробничого комплексу Хмельницького вищого професійного училища №11, 2 жовтня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький
Теплиця навчально-виробничого комплексу Хмельницького вищого професійного училища №11, 2 жовтня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

Розпочали вирощування овочів у теплиці цієї зими, додає Василь Селізар.

"Раніше висадили помідор, так як його вегетативне дозрівання йде трошки довше. Пізніше висадили 600 корчів огірка. І сьогодні якраз вони паралельно зійшлися", — каже директор училища.

Директор училища передає зібраний у закладі врожай, представниці однієї зі шкіл громади, 2 жовтня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький
Директор училища передає зібраний у закладі врожай, представниці однієї зі шкіл громади, 2 жовтня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

У навчальному закладі не планують зупинятися на вирощуванні огірків та помідорів. Вже за кілька тижнів звідти до шкіл та садочків громади передадуть салат листовий.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок