Непереможний українець в ММА. Інтерв’ю Ярослава Амосова про трешток, титули та небажання йти в UFC

Непереможний українець в ММА. Інтерв’ю Ярослава Амосова про трешток, титули та небажання йти в UFC

Ексклюзивно
Непереможний українець в ММА. Інтерв’ю Ярослава Амосова про трешток, титули та небажання йти в UFC Instagram s_amoskin

Пропозиції про перехід до UFC, бажання стати чемпіоном та бої під час пандемії – Ярослав Амосов в інтерв’ю Суспільне Спорт.

Кар’єра Ярослава Амосова у змішаних єдиноборствах почалася вісім років тому, боєм в Києві. Два роки тому українець дебютував у престижному промоушні Bellator MMA. За ці два роки Ярослав провів п’ять боїв у США, в усіх переміг. Загалом у кар’єрі українця – 24 сутички і 24 перемоги.

Його останній бій відбувся шість днів тому в США, на PPV Bellator 244. Амосов достроково переміг Марка Леммінгера: лікар зупинив бій після першого раунду. Суспільне Спорт поспілкувалося з Ярославом Амосовим після його повернення з США.

- Яким для вас був бій без глядачів, які не були присутні через пандемію?

Різниці особливої немає. У мене немає проблеми з тиском публіки. Звичайно, цього разу було цікаво, навіть своєрідно. Утім, в мене є завдання, головне – виконати його. Тому я не звертав на це увагу, та й звертати не було на кого (усміхається).

- Чи стояло перед вами завдання завершити бій достроково?

Таке завдання завжди стоїть. Якщо з’являється варіант [закінчити бій достроково], то його необхідно використовувати. Адже навіщо витрачати свої сили, своє здоров’я – ще й невідомо, як усе може закінчитися. Скільки було поєдинків, коли людина весь час має перевагу, веде бій, а потім якийсь дурень прилітає і все завершується зовсім по-іншому.

- Чи спілкувалися з Марком Леммінгером після перемоги?

Багато не вдалося поспілкуватися. Через пандемію нас ганяють туди-сюди, необхідно тести здавати. А ще змушують два дні сидіти у номері. Тож були складнощі через коронавірус, утім після бою поділилися враженнями: «Хороший бій».

Його повезли у лікарню зашивати брову. Я пішов давати інтерв’ю, тому нормальної розмови не вийшло. Зазвичай, я після бою не можу заснути – у мене безсоння, тому йду кудись гуляти, блукати. Можу поспілкуватися по телефону, бо коли у США ніч, то в Україні вже ранок.

- Чому ви не використовуєте трешток?

Я не хочу цього робити, добре ставлюся до своїх суперників. Хіба я маю лаяти хлопця, якщо він займається тією ж справою, що і я? Звичайно, якщо суперник почне першим, то я можу відповісти, але буду намагатися по-доброму.

Ярослав Амосов: "Я запрошую суперників після поєдинків поспілкуватися і тренуватися разом. Найвідоміший серед "трештокерів" - Конор МакГрегор. Після нього з’явилося багато таких, і що? Просто на них смішно дивитися".

Я запрошую суперників після поєдинків поспілкуватися і тренуватися разом. Найвідоміший серед «трештокерів» - Конор МакГрегор. Після нього з’явилося багато таких, і що? Просто на них смішно дивитися. Кожен має бути собою, а коли ти починаєш копіювати когось, то це вже не ти. Краще взагалі мовчав би.

- Чи буде наступний бій Ярослава Амосова титульним?

Зараз заплутана ситуація у моїй ваговій категорії тому, що чемпіон у вазі 77 кг бразилець Дуглас Ліма хоче вибороти титул в категорії 84 кг, але їм досі не призначили дату бою. Думаю, це відбудеться у вересні, але нічого гарантувати поки не можу. Якщо він переможе, то залишиться у вазі 84 кг, і в такому разі я матиму більше шансів провести бій за вакантний титул, адже знадобиться двоє бійців для визначення чемпіона у 77 кг.

До того ж я провів багато поєдинків, в мене не було застою. Але проблема в тому, що я мав битися з Джоном Фітчем, а не Марком Леммінгером. Якби я переміг Фітча, то був би очевидним претендентом на пояс, адже він зараз №1 у рейтингу. Утім, усе вирішуватиме організація. Це поки не мій вибір з ким зустрічатися в октагоні, однак я вже готовий виходити і битися за титул. Згідно з оновленим рейтингом після останньої перемоги, якщо не помиляюсь, посідаю третє місце у своїй ваговій категорії.

- А з ким хотіли б наступний бій провести?

Не важливо з ким – дайте пояс. Боротися за титул з Дугласом Лімою хочеться, але ж бачите він пішов у вищу категорію. Відповідно всі хто стоять вище і мають ім’я мені підходять.

- Вас часто запитують про UFC, чи були пропозиції перейти туди?

А навіщо? У мене є Bellator і я йду зараз там за титулом. Я не вважаю, що в нас слабші бійці. Так, це більш розкручена організація, але в нашій категорії є крутіші хлопці за представників UFC.

Ярослав Амосов: UFC – більш розкручена організація, але в Bellator є крутіші хлопці за представників UFC.

Були пропозиції щодо переходу, але треба завершити справу тут, а далі буде видно. Я не люблю загадувати наперед. Поки ми змагаємось тут.

- На скільки боїв у вас ще підписаний контракт з Bellator?

У мене ще два поєдинки [за контрактом]. Але знову ж, якщо виграю титул, тоді будуть інші зобов’язання. І мені подобається Bellator тим, що це все можна обговорювати. Контракт є, але про певні моменти можна домовлятися, змінювати і з цього боку мені дуже подобається. А в UFC такого не буде. Якщо люди підписують контракт з UFC, то їх наче зв’язали мотузкою і вони можуть битися тільки в цій організації та за конкретними правилами.

Інтерв'ю записала Діана Кондратюк

Категорії
Олімпіада-2020Зимовий спортБоксТенісКомандні види спортуВодний спортБаскетболДзюдоMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеПаралімпійський спортPress Start