За грантом "єРобота" 75 підприємців Хмельниччини отримали по 250 тисяч гривень

За грантом "єРобота" 75 підприємців Хмельниччини отримали по 250 тисяч гривень

За грантом "єРобота" 75 підприємців Хмельниччини отримали по 250 тисяч гривень
Підприємець з виробництва пластикових застібок, який скористався програмою "Єробота", вересень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

75 підприємців з Хмельниччини отримали по 250 тисяч гривень від держави на розвиток власної справи в цьому році за грантом "єРобота". Грант діє з 2022 року, в цьому році розглянули 371 заяву. Минулого року із 600 заяв допомогу отримали 115 підприємців. Про це Суспільному розповів заступник директора обласного центру зайнятості Сергій Залуський.

Підприємець з Хмельницького Олег Проданчук показує роботу термопластавтомата – пристрою, що виготовляє пластикові застібки. Одну з деталей до орендованого обладнання він придбав в цьому році за грантові 250 тисяч гривень від держави. До повномасштабної війни чоловік займався наукою в галузі інженерії. Зараз планує захищати кандидатську дисертацію, що пов’язана саме з його власною справою. Розповідає, після 24 лютого якісні застібки стали дефіцитними.

"Багато виробників, які, навіть сукні шиють, почали робити щось для армії – якісь аптечки під сумки й так далі. Потрібні були застібки, фурнітура. Це все завозилось з Китаю через море. І, власне, цей шлях став більше недоступним. З’явилось бажання зробити щось українське",— пояснює підприємець.

Виробництво, говорить, налагоджував за раніше відкладені кошти. Однією з умов отримання гранту на чверть мільйона, каже Олег Проданчук, було офіційне працевлаштування від двох людей. З цим пунктом, додає, виникли труднощі.

"Насправді, я перебуваю в активному пошуку і зараз. Тому що працівників, особливо висококваліфікованих, багато не буває в інженерії. Працівників шукали за допомогою соціальних мереж. Це потребує кваліфікації, навичок. На жаль, зараз цього на ринку недостатньо",— каже Олег Проданчук.

За грантом "Єробота" 75 підприємців Хмельниччини отримали 250 грн
Хмельницький підприємець показує роботу термопластавтомата – пристрою, що виготовляє пластикові застібки, вересень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Програма на отримання грантових коштів "єРобота" запрацювала на Хмельниччині з минулого року, говорить заступник директора обласного центру зайнятості Сергій Залуський. За його словами, основною умовою отримання підприємцем гранту на чверть мільйона гривень є якісно складений бізнес-план та офіційне працевлаштування від двох людей. Бізнес-план, говорить, розглядає комісія центру зайнятості. В цьому році кошти отримали 75 осіб.

"На сьогодні за результатами 13 хвиль подачі документів (а їх має бути в цьому році 20), отримано 371 бізнес-план. Минулого року подано близько 600 заяв і бізнес-планів підприємцями області. І підтримано 118 заяв. Серед цих 118, три відмовились від гранту. Решту вони отримали", — розповідає Сергій Залуський.

За його словами, при порушенні умов бізнес-плану без погодження з комісією чи нецільових витратах кошти в підприємця вилучаються. Докторка економічних наук Раїса Квасницька говорить, аби скласти якісний бізнес-план, людина може або пройти платні курси від служби зайнятості, або звернутись до компаній, що займаються їх складанням.

"В бізнес-плані основа – це є резюме. Далі йдуть розділи, в яких висвітлюється дослідження ринку. Досліджують конкурентів, які вже є на ринку. Це є виробничий план, безпосередньо, які витрати будуть нести по тому, що закупити обладнання, сировину і так далі. Далі йде фінансовий план, складання того, як буде реалізуватись", — пояснює Раїса Квасницька.

За її словами, чим більший попит в регіоні на послуги чи продукцію, що пропонує підприємець – тим більший шанс отримати грант.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок