Російські хакери атакували сайт британських монархів

Російські хакери атакували сайт британських монархів

Король Великої Британії Чарльз III проводить аудієнцію з президентом Зеленським
Король Великої Британії Чарльз III проводить аудієнцію з президентом України Володимиром Зеленським у Букінгемському палаці, Лондон, 8 лютого 2023 р., фото: AP

Російська кібергрупа KillNet зламала сайт британської королівської родини. Вебресурс royal.uk був недоступний 90 хвилин та змусив керівників британського палацу звернутися до своїх експертів з кібербезпеки.

Про це пише газета The Sun.

Зазначається, що королівські прихильники, коли намагалися потрапити на сайт, побачили повідомлення "Код помилки тайм-ауту шлюзу 504". Незабаром після цього російська хакерська група KillNet похвалилася в месенджері Telegram, що вона несе відповідальність за атаку. А керівник групи KillNet — KillMilk — почав хвалитися своєю причетністю до зламу в особистому блозі через 20 хвилин після того, як сайт припинив роботу.

У палаці британських монархів заявили, що особисті облікові записи старших королівських осіб не були зламані, а конфіденційна інформація не була викрадена. Водночас легкість, з якою кіберзлочинці здійснили напад, вразила королівську родину.

Королівська британська родина підтримує Україну з моменту повномасштабного вторгнення військ Володимира Путіна в лютому минулого року. Два тижні тому король Чарльз отримав овації у Парижі, коли розкритикував "неспровоковану агресію" Росії та сказав, що "Україна має перемогти".

На початок