Зеркаль про опалювальний сезон: "Підготувалися на трієчку"

Зеркаль про опалювальний сезон: "Підготувалися на трієчку"

Ексклюзивно
Лана Зеркаль про підготовку енергетики до зими
Ексрадниця міністра енергетики, керівниця проекту ПРООН з відновлення критичної інфраструктури Лана Зеркаль. Фото: Владислав Кравець/Суспільне

Ексрадниця міністра енергетики, керівниця проекту ПРООН з відновлення критичної інфраструктури Лана Зеркаль оцінила "на трійку" стан підготовки України до нового опалювального сезону. Про це вона сказала в інтерв'ю Суспільному.

За словами Зеркаль, перш за все, є запитання до державних підприємств, які відповідають за генерацію електричної енергії.

"Дійсно, обстріли дуже багато чого пошкодили. І зважаючи на проблеми, які накопичувались і які не виникли сьогодні, пов'язані з боргами, пов'язані з відсутністю коштів, то не всі підготувалися до зимового періоду відповідно до планів", – зазначила вона.

“Я не хочу створювати враження, що ми все зробили “на п'ятірку”. Я би сказала, що “на трієчку”, і що нам ще є, що дотягувати”, – зауважила Зеркаль.

Лана Зеркаль відзначила проблеми в компанії "Центренерго". "В них, дійсно, були пошкодження, і вони страждали від ураження і ракетами, і дронами. І там ще далеко від завершення всіх відновлювальних робіт", – розповіла Зеркаль, наголошуючи, що ПАТ "Центренерго" є "суттєвим пазлом" української енергосистеми.

До складу "Центренерго" входить зокрема Трипільська ТЕС, яка є виробником електроенергії для центрального регіону України, зокрема — для Київської області.

У липні тодішній в.о. генерального директора ПАТ "Центренерго" Віктор Спичка запевняв, що компанія увійде в опалювальний сезон готовою до будь-яких загроз. "Обіцяю, що наступної зими українці будуть і з теплом, і зі світлом", – наголосив він. У серпні наглядова рада припинила його повноваження. У вересні у компанії повідомляли, що ремонтні роботи та відновлення обладнання ТЕС відбуваються за планом.

До чого готуватися українцям під час цього опалювального сезону, чим Лану Зеркаль привабила робота в ООН на тлі критики цієї організації, як оцінює суперечки довкола українського зерна та ефективність західних санкцій проти Росії – дивіться у проєкті “Ремовська Інтерв’ю” на YouTube-каналі Суспільне Новини у суботу, 30 вересня.

На початок