Опора на Черкащині фіксує благодійність із “політичним відтінком”

Опора на Черкащині фіксує благодійність із “політичним відтінком”

Про те, що ГО ОПОРА на Черкащині фіксуює благодійність із “політичним відтінком” Суспільному повідомив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко.

На початку вересня стартує виборчий процес, тож політичні сили Черкащини все частіше займаються благодійністю із “політичним відтінком”. Про це вони звітують на своїх сайтах і сторінках у соцмережах. Представники Громадянської мережі ОПОРА у Черкаській області станом на 26 серпня зафіксували щонайменше дванадцять таких випадків.

Так, 25 серпня, у свєму фейсбуці представники обласної організації ВО “Черкащани” прозвітували про те, що вони стали спонсорами турніру пам’яті ташлицького футболіста Сергія Тарасенка. Також партійці оприлюднили інформацію про те, що секретар політради ВО “Черкащани” Андрій Семинога забезпечив технікою толоку на стадіоні в селі Ротмістрівка, а представник ВО “Черкащани” Володимир Осадчий закупив маски та санітайзери для Родниківської загальноосвітньої школи.

У своєму фейсбуці представники політичної організації звітують про організацію і проведення футбольного турніру в Ротмістрівці, що на Смілянщині, з грошовими винагородами. Також представники політичної організації профінансували турнір з волейболу “Кубок Вільшанки”.

21 серпня у черкаських ЗМІ була оприлюднена інформація, що представник від ВО “Черкащани” Григорій Душейко надав фінансову допомогу тяжкохворим жителям області, а також подарував 10 тис. грн багатодітній родині.

Опора на Черкащині фіксуює благодійність із “політичним відтінком”
Фото зі сторінки Черкаської обласної організації ВО “ЧЕРКАЩАНИ”. ГО ОПОРА у Черкаській області

Також напередодні спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Черкаській області виявили у поштових скриньках містян сертифікати на безоплатне навчання у Школі комп’ютерної грамотності для людей поважного віку із повідомленням від Віктора Євпака та його зображенням. Зазначимо, що Віктор Євпак є засновником цієї школи, він також вже заявив про намір балотуватися на посаду міського голови від політичної партії “Голос”.

Опора на Черкащині фіксуює благодійність із “політичним відтінком”
Фото спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА у Черкаській області. ГО ОПОРА у Черкаській області

У фейсбуці міської політичної організації “За Майбутнє” повідомили, що очільник обласної партійної організації, народний депутат-мажоритарник від 200-го округу, Антон Яценко, міський голова і лідер міської партійної організації Анатолій Бондаренко, а також депутатка Уманської міської ради Ірина Плетньова закупили медичне обладнання для нейрохірургічного відділення Черкаської обласної лікарні.

Опора на Черкащині фіксуює благодійність із “політичним відтінком”
Фото зі сторінки міської політичної організації “За Майбутнє”. ГО ОПОРА у Черкаській області

За інформацією черкаських ЗМІ, заступник міського голови Юрій Ботнар, який є представником ВО “Свобода”, під час святкування Дня Незалежності у Черкасах привітав переможців челенджу “Черкаси спортивна столиця”. Він подарував їм велосипед та інвентар для занять теквондо.

Опора на Черкащині фіксуює благодійність із “політичним відтінком”
Фото інтернет-видання “Дзвін”. ГО ОПОРА у Черкаській області

На сайті черкаського осередку ВО “Батьківщина” 20 серпня з’явилася інформація про те, що представники обласної організації підтримали всеукраїнський турнір з футболу “Кубок Австралії” серед юнаків. Також “батьківщинівці” 21 серпня проінспектували двори черкаських багатоповерхівок, на які було виділено фінансування від партії.

Опора на Черкащині фіксуює благодійність із “політичним відтінком”
фото із сайту Черкаської обласної організації “Батьківщина”. ГО ОПОРА у Черкаській області

Що відомо

Відповідно до ч. 1 та ч. 5 ст. 195 Виборчого кодексу України, офіційно виборчий процес на цих місцевих виборах розпочинається за 50 днів до дня голосування, а саме 5 вересня 2020 року.

ОПОРА застерігає, що після початку виборчого процесу такі дії матимуть ознаки непрямого підкупу виборців. Позаяк згідно з ч. 6 ст. 57 Виборчого кодексу України “Забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян)”.

Читайте також

На початок