У Пентагоні відмовились назвати кількість танків Abrams, які отримає Україна

У Пентагоні відмовились назвати кількість танків Abrams, які отримає Україна

Abrams
Фото: Олена Куренкова / Суспільне

В Міністерстві оборони США відмовилися назвати точну кількість танків Abrams, які отримає Україна.

Про це на брифінгу сказала заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.

З її словами, Україна вже отримала першу партію танків.

"Я не вдаватимуся в конкретні цифри або будь-які додаткові подробиці про те, скільки танків і коли прибудуть. Насправді українці повинні оголосити, коли вони будуть готові", — сказала вона.

25 вересня газета The New York Times поінформувала, що перша партія танків Abrams M1, обіцяних США, прибула до України 23 вересня. Президент Володимир Зеленський підтвердив прибуття першої партії американських танків Abrams до України.

Що відомо про передачу Abrams Україні

Американський президент Джо Байден 25 січня заявив, що США передадуть Україні 31 танк M1 Abrams і запчастини до них.

Abrams є частиною приблизно 300 танків, які обіцяли західні союзники, включаючи Leopard 2 з Іспанії та Німеччини, Challenger 2 з Великої Британії та Leclerc з Франції.

Що відомо про танк Abrams

M1 Abrams — основний бойовий танк третього покоління виробництва Сполучених Штатів. Він є озброєною, броньованою, мобільною бойовою машиною, розрахованою на ведення бойових дій у різних умовах сучасних війн і збройних конфліктів.

Важливими особливостями танка є застосування потужних газотурбінних двигунів (що працюють на паливі для реактивних двигунів JP8), обладнання багатошаровою протиснарядною композитною бронею, окреме зберігання боєприпасів в ізольованому капсульному відсіку для відокремлення членів екіпажу з-під удару у випадку влучення снаряда в танк.

Abrams є одним з найважчих танків, які перебувають в експлуатації на початку XXI століття.

На початок