NYT: Перші танки Abrams прибули в Україну

NYT: Перші танки Abrams прибули в Україну

NYT: Перші танки Abrams прибули в Україну
Бойовий танк M1A2 Abrams армії США на Балтійському контейнерному терміналі в Гдині 3 грудня 2022 року, фото: MATEUSZ SLODKOWSKI / AFP via Getty Images

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.

Про це повідомила The New York Times із посиланням на двох посадовців американського міністерства оборони на умовах анонімності.

Газета вказує, що співрозмовники не назвали кількості броньованих машин, які вже прибули до України, але запевнили, що ще більше танків Abrams будуть відправлені у найближчі місяці.

"Ті кілька Abrams, які додадуться до арсеналу інших наявних в українському війську танків, можуть бути використані, щоб просунутися на окуповану Росією територію на сході та півдні", — зазначає NYT.

У своїх припущеннях журналісти посилаються на нещодавню заяву начальника ГУР Кирила Буданова, який попередив, що Abrams потрібно буде розгортати "дуже спеціально, для дуже конкретних, добре продуманих операцій", аби не втратити їх даремно.

До слова, агентство Politico раніше писало, що Україна у вересні отримає перші десять із 31 обіцяного танка Abrams.

Що відомо про передачу Abrams Україні

Американський президент Джо Байден 25 січня заявив, що США передадуть Україні 31 танк M1 Abrams і запчастини до них.

Abrams є частиною приблизно 300 танків, які обіцяли західні союзники, включаючи Leopard 2 з Іспанії та Німеччини, Challenger 2 з Великої Британії та Leclerc з Франції.

Що відомо про танк Abrams

M1 Abrams — основний бойовий танк третього покоління виробництва Сполучених Штатів. Він є озброєною, броньованою, мобільною бойовою машиною, розрахованою на ведення бойових дій у різних умовах сучасних війн та збройних конфліктів.

Важливими особливостями танка є застосування потужних газотурбінних двигунів (що працюють на паливі для реактивних двигунів JP8), обладнання багатошаровою протиснарядною композитною бронею, окреме зберігання боєприпасів в ізольованому капсульному відсіку для відокремлення членів екіпажу з-під удару у випадку влучення снаряда в танк.

Abrams є одним з найважчих танків, які перебувають в експлуатації на початку XXI століття.

На початок