НАБУ оголосило підозру двом людям, яких звинувачують у привласненні грошей на будівництво школи на Франківщині

НАБУ оголосило підозру двом людям, яких звинувачують у привласненні грошей на будівництво школи на Франківщині

НАБУ оголосило підозру двом людям, яких звинувачують у привласненні грошей на будівництво школи на Франківщині
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру ексдиректору Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області та директору будівельної компанії, яких звинувачують у крадіжці понад 10 млн грн на будівництво навчально-виховного комплексу у селі Чукалівка Івано-Франківської громади в межах державної програми "Велике будівництво".

Про це повідомили на сайті НАБУ.

Як йдеться у дописі, у 2021 році Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області за результатами відкритого конкурсу уклало договір з підконтрольною директору УКБ компанією на будівництво школи на загальну суму 45,6 млн грн. У вересні 2022 року УКБ припинило діяльність, тому об’єкт будівництва передали Івано-Франківській міській раді. Також відкоригували проєктно-кошторисну документацію.

"Як з’ясувалося, УКБ встигло перерахувати підконтрольній компанії 33,6 млн грн за роботи, виконання яких сторони зафіксували відповідними актами та довідками. Насправді ж роботи виконали лише частково, а решта, на суму понад 10 млн грн, так і залишилася на папері. Учасники оборудки надалі заволоділи коштами та перевели в готівку через підконтрольні організації", — повідомляють у НАБУ.

Дії підозрюваних слідчі кваліфікують за ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Кримінальне провадження НАБУ щодо розкрадання грошей під час будівництва школи

У червні 2023 року у відповіді на інформаційний запит Суспільному повідомили, що НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо розкрадання службовцями Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області та приватного товариства бюджетних грошей в особливо великих розмірах під час будівництва навчально-виховного комплексу у Чукалівці Івано-Франківської громади.

Що відомо про будівництво школи у Чукалівці

Школу у Чукалівці Івано-Франківської територіальної громади почали зводити у 1992 році. У 2021 реконструкцію цього об'єкта внесли у державну програму "Велике будівництво". Згідно з тендерними закупівлями на майданчику електронної системи публічних закупівель Prozorro навчально-виховний комплекс з початковою школою та дитсадком мали здати під ключ у грудні 2022 році. Вартість будівництва згідно з тендером склала 45 млн 600 тис. грн. Замовником робіт було Управління капітального будівництва Івано-Франківської облдержадміністрації.

Наразі роботи припинили, і недобудований навчально-виховний комплекс у селі Чукалівка починає руйнуватися.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок