ПВК "Вагнер" намагаються реформувати — ISW проаналізував появу "вагнерівців" біля Бахмута

ПВК "Вагнер" намагаються реформувати — ISW проаналізував появу "вагнерівців" біля Бахмута

ISW проаналізував появу "вагнерівців" біля Бахмута
Мурал із зображенням найманців російської групи Вагнера у Белграді, Сербія, 13 січня 2023 року. Фото: AP Photo/Darko Vojinovic

ПВК "Вагнер" намагається провести згуртоване реформування під новим керівництвом. Про це свідчать українські та російські підтвердження того, що деякі колишні військовослужбовці ПВК "Вагнер" розгортаються в районі Бахмута.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Як відзначили аналітики, російський провоєнний блогер заявив 26 вересня, що призначення нового командира ПВК "Вагнер" спричинило втечу особового складу "вагнерівців" до структур, пов'язаних з Міністерством оборони Росії.

27 вересня начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш підтвердив присутність 500 колишніх бійців ПВК "Вагнер", які діють у структурах, пов'язаних з Міністерством оборони РФ, в районі Бахмута. І що цього особового складу недостатньо для того, щоби змінити ситуацію на полі бою.

Український оператор безпілотника, який працює в районі Бахмута, повідомив, що особовий склад ПВК "Вагнер" змінив командирів і повернувся в район Бахмута, щоб компенсувати нестачу особового складу в цьому районі, зазначається в аналітичному звіті.

“Фрагментарне розгортання колишніх військовослужбовців ПВК "Вагнер" на будь-якій ділянці фронту навряд чи призведе до значного стратегічного або навіть локального впливу на поле бою в Україні”, — наголосили аналітики ISW.

Раніше начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш розповів Суспільному, що колишніх найманців з ПВК "Вагнер" у складі різних російських підрозділів перекидають на Бахмутський напрямок. Це "психологічна операція", кількість цих бійців невелика і виконувати серйозні задачі вони нездатні.

Що відомо про ПВК "Вагнер" та загибель Пригожина

У 2013 році в Росії утворився "Словʼянський корпус", де з усієї країни набирали найманців для служби. Власником її став той же Пригожин, а командиром — Дмитро Уткін із позивним "Вагнер", який отримав на честь Ріхарда Вагнера.

В межах укладених домовленостей з Башаром аль-Асада перші найманці відправилися в Сирію у вересні 2013 року. Саме там в Уткіна зʼявився позивний, який перетворився у назву ПВК.

Згодом корпус найманців "Словʼянський корпус" перейменували у ПВК "Вагнер", де командиром та правою рукою власника, того ж Євгена Пригожина, й став Уткін.

Вагнерівці за збройної та фінансової підтримки Кремля виконували завдання в Судані, Лівії, ЦАР, опинилися на війні в Сирії та на Донбасі. А з березня 2022 року це ПВК вважається чи не найбільш боєздатною силою Росії, яка воює на території України.

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу". Після того, вагнерівці передислокувалися до Білорусі, де навчали військових.

Через 2 місяці, 23 серпня 2023 року, власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин та співзасновник групи Дмитро Уткін загинули в авіатрощі у Тверській області РФ.

На початок