Найманці ПВК "Вагнер" все ще зʼявляються на території України

Найманці ПВК "Вагнер" все ще зʼявляються на території України

Найманці ПВК "Вагнер" все ще зʼявляються на території України
Чоловіки у камуфляжі біля входу в Центр ПВК "Вагнер" у Санкт-Петербурзі. Фото: Associated Press

Найманці приватної групи "Вагнер" продовжують з’являтися на передовій в Україні.

Про це сказав командувач оперативно-стратегічного угрупування військ "Таврія" генерал Олександр Тарнавський у коментарі CNN.

"За деякими напрямками, я не можу сказати, чи це Херсонська область, чи наш напрямок (Таврійський — ред.), чи ще десь вони спливають", – сказав генерал Олександр Тарнавський, відповідаючи на запитання про повідомлення щодо передислокації бойовиків Вагнера до Херсона.
"Справа в тому, що їхні значки з’являються тут і там — це було постійно", додав він.

Тарнавський заявив, що українські військові зазвичай спекулювали про присутність вагнерівців щоразу, коли російські війська починали "поводитися більш грамотно".

"Ми підозрюємо присутність ПВК "Вагнер", якщо бачимо стримування наших наступальних сил із залученням категорії військовослужбовців, які виконують ці завдання більш нестандартно. Це змушує думати, що це Вагнер з’явився", – пояснив він.

Тарнавський додав, що на Таврійському напрямку військові не спостерігають вагнерівців, а щодо інших ділянок, наприклад Херсонщини, він інформації не надав.

Що відомо про ПВК "Вагнер"

У 2013 році в Росії утворився "Словʼянський корпус", де з усієї країни набирали найманців для служби. Власником її став той же Пригожин, а командиром — Дмитро Уткін із позивним "Вагнер", який отримав на честь композитора Ріхарда Вагнера, якого любив Гітлер.

В межах укладених домовленостей з Башаром аль-Асада перші найманці відправилися в Сирію у вересні 2013 року. Саме там в Уткіна зʼявився позивний, який перетворився у назву ПВК.

Згодом корпус найманців "Словʼянський корпус" перейменували у ПВК "Вагнер", де командиром та правою рукою власника, того ж Євгена Пригожина, й став Уткін.

Вагнерівці за збройної та фінансової підтримки Кремля виконували завдання в Судані, Лівії, ЦАР, опинилися на війні в Сирії та на Донбасі. А з березня 2022 року це ПВК вважається чи не найбільш боєздатною силою Росії, яка воює на території України.

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу". Після того, вагнерівці передислокувалися до Білорусі, де навчали військових.

Через 2 місяці, 23 серпня 2023 року, власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин та співзасновник групи Дмитро Уткін загинули в авіатрощі в Тверській області РФ.

На початок