Автомобіль волонтера з Польщі вилучили на митниці. Що відомо про справу

Автомобіль волонтера з Польщі вилучили на митниці. Що відомо про справу

Ексклюзивно
Автомобіль волонтера з Польщі вилучили митники
На фото автомобіль, на якому поляк в'їхав в Україну влітку 2022 року та залишив його військовим. Фото: Суспільне Рівне

Представники Львівської митниці вилучили автомобіль волонтера з Польщі, який допомагає гуманітарною допомогою українцям. В рішенні суду вказано, що зробили це, оскільки він у відповідні терміни не розмитнив попереднє авто, на якому в'їхав в Україну.

Спершу суд відхилив постанову митниці через те, що транспортний засіб використовують військові ЗСУ на фронті. Митницю це рішення не задовольнило і вони подали апеляцію.

Авто, яке "воює"

Механіку з Рівненщини Василю Григуличу авто на ремонт передали бійці, які перебувають на Донеччині. Про це чоловік розповів Суспільному:

"Лобове скло міняли, радіатор мінявся, хлопчина, в нас тут є такий — паяв "мізки", ремонтували проводку, міняли фару. Осколки були, але вже небагато, хлопці їх там повиймали, залишків скла було багато".

Автомобіль волонтера з Польщі вилучили на митниці. Що відомо про цю справу
Фото: Суспільне Рівне

Цей автомобіль у 2022 році передав військовим волонтер з Польщі.

"Тоді в нас була проблема з пальним. Він привіз каністри з пальним, допомогу хлопцям і цим автомобілем поїхав на схід. У хлопців, побачивши цей автомобіль, очі загорілися і кажуть: «Чи можете нам лишити?». Реально, людина дуже добра, він волонтер і допомагає, він каже: «Без проблем, хлопці, беріть»", — розповіла волонтерка Олена Смірнова.

Користувався автомобілем на Авдіївському напрямку військовослужбовець з позивним "Шева". З міркувань безпеки свого обличчя він попросив не показувати.

"Вона там в нас виконує функцію доставлення хлопців на передову, з передової. Не раз використовувалася для забирання поранених хлопців, постачання боєприпасів на передові позиції. Транспортні засоби там як розхідний матеріал, вони завжди потрібні, їх багато не буває ніколи", — зазначив військовослужбовець.

Зміна авто та проблеми з митницею

Коли авто волонтера лишилось на фронті, волонтерка Олена Смірнова віддала йому свій автомобіль, аби поляк дістався додому. Зі слів жінки, через рік він в'їхав в Україну вже на іншому. Тоді транспортний засіб в нього вилучили митники за несплату штрафу у розмірі 170 тисяч гривень, бо не розмитнив попереднє авто.

"Розумію, що це і ми винуваті в тому теж. Потрібно було на митниці оформляти документи, що це ввозиться гуманітарний вантаж, що ця машина йде дійсно для військових, але про це тоді ніхто не думав. Машина приїжджала, була два рази під обстрілом. Один раз своїм ходом приїжджала, один раз привозили на лафеті. Ніхто про це не думав, машину потрібно було зробити швидко і віддати хлопцям, щоб вона далі рятувала життя", — зазначила Олена Смірнова.

Рішення суду і незгода митниці

Представники Львівської митниці подали заяву в Галицький райсуд, аби притягнути волонтера до адмінвідповідальності через те, що чоловік, згідно з Митним кодексом, впродовж року не розмитнив авто. Як йдеться у копії постанови, 5 вересня 2023 року суд звільнив від відповідальності поляка, оголосивши усне зауваження.

У постанові також вказано, що вилучений транспорт Львівська митниця має повернути власнику.

Автомобіль волонтера з Польщі вилучили на митниці. Що відомо про цю справу
Фото: Суспільне Рівне

"Було надано відповідні документи, було надано показання свідків, фотокартки, з яких вбачається, що ця машина зрешечена кулями, снарядам і іншими елементами, атрибутами війни, щоб там ніяких сумнівів не було. Формально правопорушення є, але враховуючи те, що цей автомобіль використовувався у благородних цілях, так написано в рішенні суду "для захисту України Збройними силами України", справа була закрита за малозначністю. Не дивлячись на це, митний орган подав апеляційну скаргу, явно безпідставну", — розповів адвокат відповідача Віктор Януль.

Апеляційну скаргу Львівської митниці мають розглянути 3 жовтня у Львівському апеляційному суді.

Суспільне зв'язалося із речницею Львівської митниці Тетяною Самотий. Вона пообіцяла надати відповідь після опрацювання інформаційного запиту.

Автомобіль волонтера з Польщі вилучили на митниці. Що відомо про цю справу
Фото: Суспільне Рівне

Також Суспільне звернулося за коментарем до волонтера, у якого вилучили авто. Чоловік повідомив, що поки коментувати ситуацію не готовий. Лише додав, що "чекає повернення майна, щоб надалі волонтерити".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок