На Хмельниччині відбувся медичний пікнік. Що це

На Хмельниччині відбувся медичний пікнік. Що це

На Хмельниччині відбувся медичний пікнік. Що це
Лікарі обстежують відвідувачок "Медичного пікніка", 27 вересня 2023, Хмельниччина. Фото: Суспільне Хмельницький

Близько сотні людей взяли участь в медичному пікніку, що відбувся сьогодні, 27 вересня, в Деражні. Про це Суспільному Хмельницький розповіла заступниця гендиректора Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Ткачук. За її словами, захід із безкоштовною консультацією сімейного лікаря, обстеженнями, вакцинацією дорослого населення та роздачею гуманітарної допомоги організували для жителів Деражнянської та Вовковинецької громад.

На медичному пікніку в середмісті Деражні безкоштовно змірювали артеріальний тиск, перевіряли кров на вміст глюкози та вимірювали індекс маси тіла. Також при наявності симптомів захворювання сімейний лікар проводив консультацію для подальшого лікування.

Відвідувачці медичного пікніка лікар виміряв артеріальний тиск, 27 вересня 2023, Деражня
Відвідувачці медичного пікніка лікар виміряв артеріальний тиск, 27 вересня 2023, Деражня. Фото: Суспільне Хмельницький

На медичному пікніку також провели безкоштовну вакцинацію для дорослих від дифтерії, правця та бустерну дозу проти COVID-19. Для цього охочих спочатку консультував сімейний лікар.

Сімейна лікарка Ірина Колесник говорить, що всі обстеження організму, які сьогодні проводили на медичному пікніку — необхідні для контролю кожній людині.

"Рівень глюкози потрібно вимірювати мінімум один раз на рік. А тут приходили люди, в яких є ще й цукровий діабет. Тому їм потрібно частіше контролювати. Тиск здоровій людині, яку нічого не турбує потрібно вимірювати хоча б на медогляді. Тим, в яких є проблеми з тиском, гіпертонічна хвороба — треба міряти щоденно", — розповіла сімейна лікарка Ірина.

За її словами, вакцинацію від дифтерії та правця дорослій людині слід робити раз на десять років.

На медичному пікніку жінці зробили бустерну дозу проти COVID-19, 27 вересня 2023, Деражня
На медичному пікніку жінці зробили бустерну дозу проти COVID-19, 27 вересня 2023, Деражня. Фото: Суспільне Хмельницький

Обласна організація Червоного Хреста сьогодні також надає медичну та психологічну консультацію та роздає населенню гуманітарну допомогу, розповідає її лікар-кардіолог Олег Москаленко: "Люди звертаються з різними проблемами: стосовно здоров’я, препаратів, допомоги у виборі препаратів. В нашій бригаді працює ще психолог".

Медичний пікнік роблять спільно із медпрацівниками Деражнянської громади, говорить голова громади Андрій Ковпак.

Працівники Червоного Хреста показали як надати людині першу домедичну допомогу, 27 вересня 2023, Деражня
Працівники Червоного Хреста показали як надати людині першу домедичну допомогу, 27 вересня 2023, Деражня. Фото: Суспільне Хмельницький

Обстеження, що проводяться на медичному пікніку є безкоштовними в медичних закладах, говорить заступниця гендиректора Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Ткачук.

"Мета створення медичних пікніків — нагадати людям про те, що запобігти захворюванням набагато економніше, дешевше і краще, ніж потім витрачати кошти на лікування", — сказала Наталія Ткачук.

За її словами, наступний медичний пікнік відбудеться в Хмельницькому 29 вересня.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок