Атаки на Чорноморський флот РФ у Криму — британська розвідка проаналізувала наслідки

Атаки на Чорноморський флот РФ у Криму — британська розвідка проаналізувала наслідки

Атаки на Чорноморський флот РФ у Криму
Севастополь, штаб ЧФ РФ. Фото: Telegram/ Атеш

Пошкодження Чорноморського флоту РФ після низки атак — серйозні, але локальні. Флот залишається здатним виконувати свої основні завдання воєнного часу — завдавати ударів крилатими ракетами і патрулювати місцеві райони безпеки. Однак його здатність блокувати українські порти і проводити планове технічне обслуговування зменшиться.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

“Російський Чорноморський флот протягом останніх тижнів зазнав низки серйозних атак, кульмінацією яких стали удари по його штабу 20 і 22 вересня 2023 року. Ці атаки були більш руйнівними і більш скоординованими, ніж досі у війні”, — йдеться у повідомленні британських розвідників.

Однак, за даними британської розвідки, цілком імовірно, що його здатність продовжувати більш широке регіональне патрулювання безпеки і забезпечувати фактичну блокаду українських портів буде зменшена. Також, ймовірно, погіршиться його здатність захищати свої активи в порту і проводити планове технічне обслуговування.

“У Чорному морі триває динамічна, глибоководна битва. Це, ймовірно, змусить Росію зайняти захисну позицію. Водночас це  демонструє, що українські військові можуть підірвати символічну і стратегічну проєкцію сили Кремля у тепловодному порту в окупованому Севастополі”, — йдеться у звіті британських розвідників.

Що відомо про ракетний удар по ЧФ РФ у Севастополі

Вдень 22 вересня в окупованому Севастополі пролунало декілька потужних вибухів. Окупаційна влада повідомила про ракетний удар по штабу Чорноморського флоту Росії. Раніше про низку вибухів в різних частинах Криму Суспільному повідомили мешканці окупованого півострова.

Пізніше в Міноборони РФ заявили, що під час атаки на Севастополь засобами ППО було збито пʼять ракет. Після влучання в Севастополі оголосили повітряну тривогу та перекрили центр міста. Згодом СтратКом ЗСУ підтвердив ураження штабу командування Чорноморського флоту РФ.

Sky News з посиланням на інформацію ВПС України повідомили, що удар завдали ракетами великої дальності Storm Shadow, які надало Сполучене Королівство.

На початок