Уряд Китаю схвалив клінічні випробування на людях нової вакцини від COVID-19, створеної з використанням клітин комах.
Як повідомляє Xinhua, дозвіл на клінічні тести рекомбінантної білкової вакцини надало Державне управління контролю над лікарськими засобами. За словами дослідників Західнокитайської лікарні при Сичуаньському університеті, яка є розробником препарату, це буде перше в країні випробування на людях вакцини від COVID-19, виготовленої за допомогою клітин комах.
Створена китайськими спеціалістами вакцина призначена для активації антитіл проти певних ділянок на спайковому білку вірусу SARS-CoV-2, який є збудником цього захворювання.
29 липня в журналі Nature оприлюднили результати випробувань на тваринах, які показали, що вакцина може викликати імунну відповідь проти збудника COVID-19 у мишей, кроликів і приматів вже за 7-14 днів після одноразової ін'єкції. При цьому лікарі не спостерігали у піддослідних тварин виражених побічних ефектів.
Раніше вчені використовували клітини комах для розробки рекомбінантних вакцин проти вірусу, який призводить до раку шийки матки, а також вірусу грипу в країнах Європи і Америки, повідомив китайський онколог Вей Юйцюань. За його словами, цю технологію можна безпечно використовувати на людях.
Що відомо
- Єврокомісія домовилась із четвертою компанією про закупівлю вакцини від COVID-19.
- 27 липня американською компанія Moderna Inc заявила, що перейшла до фінальної фази випробувань експериментальної вакцини проти коронавірусу.
- Раніше розроблена компанією Moderna вакцина від коронавірусу успішно пройшла першу стадію клінічних випробувань.
- Головний санлікар України Віктор Ляшко повідомив, що Україна отримає від ВООЗ вакцину для 20% населення країни.
- Всесвітня організація охорони здоров'я розробляє рекомендації щодо категорій людей, які повинні будуть отримати вакцину від коронавірусу в першу чергу, щойно її винайдуть.
- Раніше ВООЗ неодноразово заявляли, що ліків проти COVID-19 поки що не існує. Генеральний директор організації Тедрос Адганом Гебреєсус повідомив, що ВООЗ призупиняє випробування антималярійного препарату гідроксихлорохіну у лікуванні COVID-19 через побоювання негативних наслідків для пацієнтів.
- Уряд Великої Британії підписав угоду на купівлю ще 90 тисяч доз вакцини проти COVID-19 у трьох фармацевтичних компаній.