Смог у Харкові: у чому причина та що варто робити

Смог у Харкові: у чому причина та що варто робити

Смог у Харкові: у чому причина та що варто робити
Смог у Харкові спричинило випалення сухостою в приватному секторі, Харківська область, вересень 2023 року. Фото: ДСНС Харківщини

Задимлення Харкова 25 вересня спричинили пожежі у приватному секторі, які зайнялися внаслідок випалення сухостою, та безвітряна погода.

Смог не становить загрози для здорових людей, проте харків'янам бажано зачиняти вікна та утриматися від тривалого перебування на вулиці, розповів речник Держслужби з надзвичайних ситуацій Харківщини Євген Василенко.

"Є небезпека для здоров'я людей, які мають захворювання дихальних шляхів, астму. Також це безпека виникнення пожеж та розповсюдження полум'я на житловий сектор чи лісові масиви", — сказав речник.

Євген Василенко зазначив, що випалювання сухостою на деокупованих територіях є небезпечним: у полях та чагарниках можуть лишатися міни або покинуті боєприпаси.

"Випалювання сухостою, листя, сміття чи очерету є поза законом. Мінімальна сума штрафу за адміністративне порушення становить від трьох до 10 тисяч гривень. Може очікувати кримінальна відповідальність, якщо таке спалювання завдало значних матеріальних збитків чи привело до травмування або загибелі людей", — розповів Василенко.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок