Друге судно з українською пшеницею прибуло до Туреччини

Друге судно з українською пшеницею прибуло до Туреччини

Друге судно з українською пшеницею прибуло до Туреччини
Зерно. Фото: Суспільне Кропивницький

Друга партія українського зерна прибула у Туреччину тимчасовим коридором через Чорне море в неділю, 24 вересня.

Про це з посиланням на дані сайтів моніторингу морських перевезень повідомляє  France24.

Йдеться про суховантаж Aroyat під прапором Палау, який завантажений 17 600 тоннами пшениці, вийшов з порту Чорноморськ у п'ятницю, 22 вересня, і попрямував до Єгипту.

За даними сайтів Marine Traffic і Vessel Finder, Aroyat перебував на південному виході з протоки Босфор о 03:00 за Гринвічем у неділю, 24 вересня. Він мав прямувати до протоки Дарданелли, щоб потрапити до Середземного моря.

Перше судно, завантажене 3 000 тоннами пшениці, також під прапором Палау, вийшло з Чорноморська без інцидентів у вівторок, 19 вересня, і прибуло у Стамбул в четвер, 21 вересня, нагадує France24.

Зазначається, що Україна випробовує новий морський маршрут, який уникає використання міжнародних вод і слідує через води, контрольовані членами НАТО Болгарією і Румунією, після того, як Росія вийшла з Чорноморської зернової ініціативи.

16 вересня балкери RESILIENT AFRICA та AROYAT підтвердили готовність скористатися тимчасовим коридором для входу до порту "Чорноморськ" на Одещині. Вони ма завантажити майже 20 тисяч тонн пшениці для країн Африки та Азії.

Що відомо про "гуманітарний коридор" у Чорному морі

У серпні Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду Росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.

ВМС ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового коридору, яким можуть скористатися всі цивільні судна, зокрема ті, які перебувають у портах Одеси.

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації. Йдеться про судна, які застрягли в українських портах с початку повномасштабної війни.

На початок