Зурабішвілі відмовилась позбавляти громадянства ексгенпрокурора Грузії Парцхаладзе

Зурабішвілі відмовилась позбавляти громадянства ексгенпрокурора Грузії Парцхаладзе

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. Фото: Офіційний вебсайт президента Грузії

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відмовилася позбавляти громадянства колишнього генпрокурора країни Отара Парцхаладзе, який потрапив під американські санкції за звинуваченням у зв'язках із ФСБ РФ.

Про це йдеться в заяві, яка опублікована на сайті президента Грузії.

"Отара Парцхаладзе викрили в шпигунстві, проти нього розпочато розслідування. Виходячи з інтересів держави, президентка Грузії не вважає за доцільне припиняти його грузинське громадянство на цьому етапі", – йдеться в заяві.

Глава держави вважає, що якщо Парцхаладзе й треба покарати, то "він має бути покараний саме як громадянин Грузії".

Цього тижня Мін'юст Грузії передав на підпис президентці документи, аби позбавити Отара Парцхаладзе громадянства Грузії. Це сталося після того, як стало відомо, що він набув російського громадянства і не здійснив необхідних процедур для збереження грузинського.

18 вересня у Службі державної безпеки Грузії (СДБ) заявили, що нібито певна група осіб, яка діє на території країни та за її межами, планує у жовтні-грудні цього року організувати у Грузії дестабілізацію та цивільні заворушення, кінцевою метою яких є зміна влади насильницьким шляхом.

Ексгенпрокурор Грузії Отар Парцхаладзе

14 вересня Міністерство фінансів США запровадило санкції проти колишнього генпрокурора Грузії Отара Парцхаладзе. Ім’я Парцхаладзе міститься в переліку підсанкційних осіб Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США. З наведеної інформації випливає, що в ексгенпрокурора Грузії є грузинське й російське громадянства.

У вересні 2022 року Національне агентство з питань запобігання корупції України (НАЗК) внесло Отара Парцхаладзе до переліку пов’язаних із грузинською політичною елітою осіб. НАЗК стверджує, що Парцхаладзе "є одним з учасників олігархічного правління та захоплення грузинської держави з боку Бідзіни Іванішвілі", який лобіює інтереси одного з найбагатших людей Росії – Володимира Євтушенкова – в питаннях обходу санкцій.

Отар Парцхаладзе був генеральним прокурором Грузії з листопада по грудень 2013 року. Його призначення стало одним із перших кадрових рішень уряду, сформованого і пов’язаною з Бідзіною ІванішвіліГрузинський проросійський олігарх. З 25 жовтня 2012 до 20 листопада 2013 року — прем'єр-міністр Грузії. партією "Грузинська мрія". Отар Парцхаладзе пішов у відставку через місяць після роботи, коли з’ясувалось, що він має судимість у Німеччині: у 2001 році його притягали до відповідальності за крадіжку та розбій.

На початок