100 безпритульних собак прихистила у себе вдома волонтерка із Кам’янського

100 безпритульних собак прихистила у себе вдома волонтерка із Кам’янського

100 безпритульних собак прихистила у себе вдома волонтерка із Кам’янського
Суспільне

100 безпритульних собак прихистила у себе вдома волонтерка із Кам’янського. Світлана Кравченко, розповідає, що вирішила створити домашній притулок на території свого приватного будинку, тому що місць у притулках не вистачає.

У Дніпрі ж, розповідає засновниця притулку «Друг» Марина Балаховець, притулки також переповнені, стає усе більше безпритульних собак з інвалідністю, яким важко знайти новий дім.

Світлана Кравченко, розповідає, бездомних тварин не має бути, бо це погано не тільки для них, а для людей і міста. Жінка каже, стільки собак – це великий тягар, але усі стали рідними, декілька десятків песиків вдалося влаштувати у сім’ї.

«Хлопчиків у нас, мабуть, близько 40, усі інші – дівчата. Це тварини, які народились на вулиці, або це тварини домашні, але вони непотрібні, їх просто викинули. Велика проблема – сади та дачі, тварин беруть на літній період, потім стають їм просто непотрібними. Їжа – це два великих котли, потім ми купили ще третій, виходить 300 літрів, готуємо кожного дня. Люди роблять усе це за покликом серця , ми не заробляємо гроші, ми робимо це, тому що не можемо інакше. Нести відповідальність потрібно за своє життя, не кажучи за ті, які ти приручив», – говорить Світлана Кравченко.

Понад півтисячі безпритульних собак і кішок живуть у притулку який заснувала Марина, окреме місце, розповідає жінка, займають безпритульні собаки з інвалідністю, їх стає усе більше. Для 17-ти з травмами хребта та іншими вадами зараз будують окреме приміщення. За словами Марини Балаховець, прилаштувати їх важко через карантин, адже таких собак забирають, як правило, іноземці. Волонтери каже, не можуть власноруч вирішити проблему усі собак, тому що усе залежить від кожного окремого господаря.

100 безпритульних собак прихистила у себе вдома волонтерка із Кам’янського
Притулок "Друг".

«17 песиків з інвалідністю з перебитим хребтом або з кулею у ньому. 27 песиків на трьох лапках. В Україні немає проблем з безпритульними собаками, а є проблема жорстоких людей, відсотків 90 собак, які на вулиці, в основному це усі домашні та виводок», – говорить Марина Балаховець – засновниця притулку «Друг».

З 2016 у Дніпрі діє програма, направлена на зменшення кількості безпритульних собак – це метод «відлов, стерилізація, вакцинація» для вуличних та реєстрація для домашніх, розповідає представниця комунального підприємства «Зооконтроль» Ірина Пономаренко. За три роки, каже, зареєстрували близько 1500 тисячі тварин, вони мають муніципальні жетони, тобто для міста існують, загалом же у місті сотні тисяч кішок та собак.

«За підрахунками міжнародної програми, з 2016 по 2018 роки за такою методикою зменшилась кількість безпритульних собак у Дніпрі удвічі. Велике прохання стерилізували домашніх тварин, які не несуть племінної цінності, цим ви додасте років життя, цим ви не будете поповнювати ряди безпритульних тварин. Реєстрація, тобто якщо тварина випадково потрапляє на вулицю або її викидають, ми будемо знати господаря», – говорить Ірина Пономаренко – начальниця служби реєстрації тварин КП «Зооконтроль».

Кожен дніпрянин може надіслати заявку «Зооконтролю» на стерилізацію не тільки домашньої собаки, а й безпритульної, каже Ірина Пономаренко, звернувшись на гарячу лінію підприємства. За цими ж номерами можна зареєструвати та чіпувати домашню собаку.

100 безпритульних собак прихистила у себе вдома волонтерка із Кам’янського
100 безпритульних собак прихистила у себе вдома волонтерка із Кам’янського.

Читайте також

У Хмельницькому собаку викинули з вікна багатоповерхівки

На Запоріжжі черговий випадок жорстокого поводження з тваринами

На відкритій лекції в Дніпрі показували, як працюють службові собаки – репортаж

На початок