Харчове отруєння у дітей: до лікарні у Житомирі звернулися п’ятеро учнів ліцею

Харчове отруєння у дітей: до лікарні у Житомирі звернулися п’ятеро учнів ліцею

Харчове отруєння у дітей: до лікарні у Житомирі звернулися п’ятеро учнів ліцею
Фото: Держпродспоживслужба

П’ятеро учнів одного із ліцеїв Житомира наприкінці тижня звернулися до лікарів дитячої міської лікарні імені Башека з ознаками гострого харчового отруєння у стані середньої важкості.

Про це Суспільному розповіла медична директорка лікарні Світлана Довгаль.

За її словами, це були діти з одного ліцею із різних класів. Двох пацієнтів ушпиталили через підозру на ротавірусну інфекцію, інших дітей відпустили додому на амбулаторне лікування.

"Станом на 9:00 23 вересня у стаціонарі перебуває двоє першокласників. Швидкий тест наявність в організмі дітей ротавірусної інфекції не підтвердив. Попередній діагноз — гастроентерит неуточнений, або функціональний розлад шлунково-кишкового тракту. Стан пацієнтів задовільний і завтра ми їх будемо виписувати", — розповіла Світлана Довгаль.

Для встановлення точного діагнозу у дітей, які звернулися за медичною допомогою, відправили аналізи у бактеріологічну лабораторію. Результати будуть у понеділок або вівторок.

Факт того, що в ліцеї були діти, які скаржилися на характерні прояви недуги, у суботу, 23 вересня, підтвердила директорка навчального закладу №26 Ірина Янчук. Але яка точна кількість учнів, вона не знає. Бо деякі з них навчалися онлайн.

"Вчора, зокрема, була одна дівчинка зі схожими симптомами, її забрала мама із ліцею, і вони звернулися до лікаря, але ввечері мама мені подзвонила, що з ними все добре і вони вдома. Також була учениця, яка захворіла, але перед тим її декілька днів не було у ліцеї на навчанні", — розповіла Ірина Янчук.

За словами директорки ліцею, діти харчувалися у їдальні ліцею, але інфекцію могли підхопити деінде. Це мають встановити фахівці. У неділю, 24 вересня, у ліцеї проведуть внутрішню нараду, аби розібратися самим у тому, що відбулося, — сказала директорка.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок