За два тижні вересня у Житомирі кількість випадків захворювання на гострі респіраторні захворювання серед дітей у порівнянні із серпнем зросла більш як удвічі.
Про це Суспільному розповіла заступниця медичного директора міського центру первинної медичної допомоги Галина Перчик.
За її словами, левова частка тих, хто захворіли і звернулися до лікарів, це діти шкільного віку.
"Станом на сьогодні ми фіксуємо зростання захворюваності на ГРВІ серед дітей, особливо, школярів. Якщо у серпні на цю недугу захворіли 726 дітей, то станом на зараз — майже 2 тисячі. Реєструємо також випадки, пов’язані з ураженням шлунково-кишкового тракту, тобто ротавірусну інфекцію", — розповіла Галина Перчик.
Загострення захворюваності інфекційних хвороб у дитячому середовищі лікарка пов'язує із сезонністю.
"Кожного року таке. Ці хвороби збігаються із початком нового навчального року, коли масово збираються діти. Зазвичай, через два тижні після 1 вересня і починаються спалахи недуг", — говорить Галина Перчик.
Житомирянка Олександра Циплюк, мама двох школярів, розповіла Суспільному, що її обоє дітей захворіли після першого тижня навчання.
"Я мама двох дітей — першокласника і чотирикласниці. Не встигли ми походити тиждень на навчання до ліцею, як мій син захворів — підхопив інфекційне захворювання. Переніс із важко. Усе почалося із розладів кишкового тракту, потім була температура. Далі такі ж прояви хвороби почалися у нас із чоловіком. Донька, щоправда, хворобу перенесла не так важко, але у неї теж була інтоксикація", — розповіла Олександра Циплюк.
За словами мами школярів, однокласники її дітей також хворіли.
"Багато однокласників моїх дітей, учнів ліцею інших класів також перехворіли. Я з однією мамою спілкувалася, і вона мені сказала, що її діти також занедужали, і симптоми хвороби такі ж, як і у моїх. Із п’ятниці у них температура, блювота. Деякі однокласники моїх дітей потрапили до лікарні", — говорить Олександра Циплюк.
Для того, щоб не захворіти на ГРВІ та інші інфекційні хвороби, заступниця медичного директора центру первинної медичної допомоги радить батькам стежити за тим, щоб їхні діти їхні дотримувалися правильного режиму життя та здорового харчування.
"Потрібно дотримуватися режиму сну і відпочинку. Бо якщо дитина буде перевтомлена, то вона автоматично може піддатися більшому ризику інфікування. Також має бути раціональне харчування, збагачене вітамінами. Можливо, потрібно приймати додатково вітамінні засоби, але це вже після консультації із лікарем", — розповіла Галина Перчик.
Дієвим запобіжником інфекційним хворобам є вакцинація. Щеплення, зокрема, і від грипу, за словами лікарки, бажано робити і дітям, і дорослим.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: