Посівну кампанію на Одещині призупинили: яка причина

Посівну кампанію на Одещині призупинили: яка причина

Посівну кампанію на Одещині призупинили: яка причина
Трактор на полі. Фото: Getty Images

Посівну кампанію озимої пшениці в Одеській області призупинили через відсутність вологи. Про це Суспільному розповіла керівниця департаменту аграрного продовольства ОВА Алла Стоянова.

Строк посівної озимої пшениці вже стартував, однак через відсутність вологи перебуває на паузі. Наразі в департаменті розглядають два сценарії посівної — позитивний та негативний, пояснила посадовиця:

"Якщо отримуємо будь-які мінімальні опади впродовж двох тижнів, то посівна продовжиться. Якщо опадів не буде, очікувати на якісь навіть середні показники у 2024 не доводиться”.

За словами Стоянової, наразі близько 3% аграріїв ризикнули засіяти зерно у суху землю. Однак, чи воно зросте, не зрозуміло, адже культура у таких умовах пропадає, пояснила керівниця профільного департаменту.

Через посушливу погоду вже загинув озимий ріпак. Йдеться про десять тисяч гектарів:

"Одещина почала посівну кампанію найпершою. Почали сіяти озимий ріпак. В умовах недостатності вологи сходи, які отримані, є лише на полях зі зрошенням або із застосуванням вологозберігаючих технології. На всіх інших ріпак загинув", — зауважила директорка департаменту аграрного продовольства.

Найпосушливіше літо

Цьогорічне літо є найспекотнішим за всю історію незалежності України, розповіла Алла Стоянова, та пояснила як це впливає на посівну:

"Ми робили дослідження. Згідно з ним у двометровому шарі немає вологи. Щоб умови були сприятливими, має бути глибинна волога і має бути волога з опадів. Коли глибинна і поверхнева волога з’єднуються, можна казати про умови для посівної. Цих умов в Одеському регіоні сьогодні немає".

Згідно з прогнозами кліматологів, сім з наступних десяти років в Україні будуть посушливими, поділилась посадовиця. У такій ситуації працювати можуть лише ті господарства, де є зрошення або вологозберігаючі технології, зауважила Стоянова.

За інформацією профільного департаменту, наразі в Одеській області налічується 2,6 млн га землі сільськогосподарського призначення (разом з багаторічними культурами). З них зрошується 226 тис. га, з яких фактично — 42 тис.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок