Україна запустить ринок із гуманітарного розмінування через Prozorro — Шмигаль

Україна запустить ринок із гуманітарного розмінування через Prozorro — Шмигаль

Денис Шмигаль на засіданні уряду
Денис Шмигаль на засіданні уряду, 12 вересня 2023 року. Фото: пресслужба уряду.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що держава запустить ринок із гуманітарного розмінування через систему Prozorro. Загалом, у дербюджет на наступний рік закладено 2 млрд гривень на розмінування територій України.

Про це Денис Шмигаль сказав під час засідання уряду 22 вересня.

"Україна запустить ринок послуг із гуманітарного розмінування через Prozorro. Зокрема розробляємо механізм компенсації аграріям та стратегічним підприємствам витрат за розмінування", — сказав очільник уряду.

Шмигаль пояснив, що якщо аграрна або інша компанія через Prozorro закуповує послугу розмінування, отримує цю послугу та відповідний сертифікат від офіційно ліцензованого оператора, в такому разі держава буде повністю або частково компенсувати витрати.

"Це має суттєво прискорити процес очищення земель там, де це можливо. У проекті бюджету на 2024 рік ми заклали 2 млрд грн на гуманітарне розмінування", — сказав Денис Шмигаль.

20 вересня повідомлялось, що від мін і вибухонебезпечних предметів в Україні загинули 246 цивільних, серед яких 13 дітей. 521 людина дістала поранення, серед них — 53 дитини.

Що відомо про замінування територій України

11 квітня, тодішній міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування територій України знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.

На початок