Як навчатимуться діти в різних карантинних зонах. Пояснює представник МОН

Як навчатимуться діти в різних карантинних зонах. Пояснює представник МОН

Ексклюзивно
Як навчатимуться діти в різних карантинних зонах. Пояснює представник МОН
Фото: Суспільне

Співробітникам освітнього закладу не будуть робити ПЛР-тести, а адміністрація школи самостійно вирішуватиме, на яку форму навчання переводити дітей, незалежно від того, в якій карантинній зоні знаходиться регіон.

Як розповів Суспільному начальник головного управління директорату шкільної освіти Юрій Кононенко, рекомендації Міносвіти базуються на постанові Кабінету міністрів та головного санітарного лікаря і "є певною підказкою для керівників шкіл та для органів місцевого самоврядування, як краще організувати освітній процес" в умовах пандемії та адаптивного карантину.

"Якщо школа потрапляє в "зелену", "жовту" чи "помаранчеву" зони, то там навчальний процес організується так, як він організовувався завжди. Ну, звичайно, з умовою того, що маски потрібно носити, бути обережними, дистанція повинна бути й таке інше", — зазначив він.

Кононенко наголосив, що у разі, якщо освітній заклад знаходиться у регіоні з "червоної" зони, то він закривається на карантин, а дітей тимчасово переводять на повне дистанційне навчання або на навчання з його елементами.

Начальник головного управління директорату шкільної освіти наголосив, що навіть якщо школа знаходиться в "жовтій" або "помаранчевій" зоні, але навколо несприятливі умови та велика кількість підтверджених випадків COVID-19, тоді адміністрація школи може самостійно перейти на дистанційну форму навчання.

"Наприклад, якщо в самій школі захворіли діти або дуже багато хворіє серед батьків, і це відбувається сьогодні", — пояснив Кононенко.

Він зазначив, що контроль за дотриманням санітарних норм у школах вестиме Державна служба якості освіти.

"Можуть бути позапланові перевірки безпечних умов. І контроль вестиме "засновник закладу" — рада об'єднаної територіальної громади, сільська, селищна, міська, районна ради", — наголосив Кононенко.

Читайте також: "Без урочистих лінійок і масок на уроках. МОН розповіло про навчання в умовах карантин"

За словами начальника директорату шкільної освіти, місцева влада, тобто засновники закладів, повинні забезпечувати вчителів, засобами індивідуального захисту, а також обладнанням для збору й утилізації використаних масок і рукавичок. Він додав, що співробітникам освітнього закладу не будуть робити ПЛР-тести.

"Держава ще визначає, кому потрібно проходити ПЛР-тести. Наразі педагогічні працівники до списку таких професій не входять. Це питання поки що додатково вивчається", — додав Кононенко.

Представник МОН розповів, що в разі, якщо в закладі освіти бачать, що у дитини підвищена температура, кашель або інші симптоми захворювання, учня повинні помістити в окреме приміщення для ізоляції, або передати батькам.

Кононенко також зазначив, що заробітна плата у працівників закладів освіти не збільшиться, оскільки вони будуть продовжувати виконувати свої обов'язки так само.

"Єдина різниця полягає в тому, що там, де навчання не буде проводитися очно, то там буде процес дистанційний. Але вчителі будуть працювати, вони отримуватимуть таку саму заробітну плату", — наголосив він.

Що відомо

  • Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що з 1 вересня школи відкриють, але вони працюватимуть тільки до того часу, поки не буде перевищений епідпоріг захворювання на коронавірус.
  • Міністерство охорони здоров'я змінило вимоги до носіння засобів індивідуального захисту вчителями. Замість масок вони використовуватимуть спеціальні щитки.
На початок