Як американські легіонери адаптовуються у БК Рівне

Як американські легіонери адаптовуються у БК Рівне

БК Рівне готується до нового сезону в оновленому складі
Фото: Суспільне Рівне

Американці Трентон Клейтон та Ілайджа Джойнер розпочали тренування у складі баскетбольного клубу Рівне. Команда підписала з ними контракти після близько двох місяців перемовин.

Про це Суспільному розповів президент клубу Сергій Ліщук.

24-річний американський захисник Ілайджа Джойнер тиждень тренується разом зі своєю новою командою. Завершення сезону 2022-2023 захисник провів у найвищому дивізіоні чемпіонату Македонії.

Зі слів спортсмена, попри те, що не всі чоловіки розмовляють англійською, спільну мову у рівненському клубі знаходять:

“Мені подобаються ці хлопці. Ми можемо комунікувати, говорити один з одним. Вони розповідають мені, що тут навколо відбувається. Мені комфортно. Я відчуваю, що в нас вийде гарна командна хімія, щоб мати її в сезоні”.

Як американські легіонери адаптовуються у БК Рівне
Ілайджа Джойнер. Фото: Суспільне Рівне

У 26-річного центрового Трентона Клейтона 21 вересня було перше тренування з командою після підписання контракту. Минулий сезон американець провів у Суперлізі чемпіонату Азербайджану. Він зазначив, що, перед тим як їхати у Рівне, цікавився рівнем підготовки місцевої команди.

"Моя мета — виграти багато ігор цього сезону і зробити історію з цим клубом", — розповів Трентон.

Як американські легіонери адаптовуються у БК Рівне
Трентон Клейтон. Фото: Суспільне Рівне

У зв'язку з воєнним станом, всі ігри сезону відбуватимуться без вболівальників. Трентон сказав, що до цього готовий:

"Вболівальники допомагають виграти, але я мушу бути ментально сильним, старатися виграти ігри й без них. Усі ми професіонали, тому ми повинні робити все необхідне".

Зі слів президента клубу Сергія Ліщука, легіонерів відбирали на ті позиції, де не було гравців. Перемовини тривали близько двох місяців.

"Хотілось би, звичайно, грати з нашими українськими гравцями, але їх дуже мало кваліфікованих. Скажімо так: цінова політика в них така, що ми собі дозволити такого не могли. Тобто вирішили дивитися на американців. По ціновій політиці нас вони влаштовують і по своїх якостях так само. Те, що зараз вони показують, нам, мені подобається", — зазначив Сергій Ліщук.

Рівень команди, після підсилення американцями підвищиться, сподівається гравець клубу Дмитро Тимощук:

“Очікуємо, що вони допоможуть нам в чемпіонаті, допоможуть нам покращити нашу гру як в захисті, так і в нападі. І подарувати красиву гру”.

Як зазначив головний тренер БК Рівне Михайло Переверзій, 22 вересня хлопці вирушили до Луцька, щоб взяти участь у передсезонних товариських турнірах.

"Хлопці тільки приїхали й ще не дуже адаптувалися, акліматизацію не пройшли, а на перших турах 6, 7, 8 жовтня, я думаю, ми вже будемо бачити цей результат", — додав головний тренер.

Минулого сезону БК Рівне виборов чемпіонство Вищої ліги. У цьому — клуб дебютуватиме в чоловічій Суперлізі, що стартує у жовтні.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок