"Інваспорт": миколаївські спортсмени готуються до Паралімпіади

"Інваспорт": миколаївські спортсмени готуються до Паралімпіади

"Інваспорт": миколаївські спортсмени готуються до Паралімпіади
На чемпіонаті Європи Наталя Косміна виступала у парі з Валерієм Власенком. Вересень 2023 року. Фото: Миколаївський Інваспорт/Facebook

Миколаївські параспортсмени протягом 2023 року беруть участь у міжнародних змаганнях, посідають призові місця і виборювати ліцензії на Літні Паралімпійські ігри 2024 року. Спортсмени тренуються переважно в різних містах України й за кордоном.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця Миколаївського регіонального центру "Інваспорт" Тетяна Жуковська.

Майбутні ліцензії

За словами Тетяни Жуковської, миколаївці у майбутній Паралімпіаді можуть здобути ліцензії з кількох видів спорту.

"Маємо надії, що отримаємо ліцензії для наших плавців — Ганни Гонтар, Сергія Паламарчука, Дмитра Василенка. Легка атлетика буде: кандидат на Паралімпійські ігри Ігор Цвєтов, який тренується в спеціалізованій школі з легкої атлетики, тренер Віктор Деркач. Готуються наші чотири фехтувальники: майстри спорту міжнародного класу Дмитро Серьоженко, Олег Науменко, Позняк Тетяна, кандидат у майстри Олексій Закусилов. З настільного тенісу майстерка міжнародного класу Наталя Косміна теж претендує попасти на Ігри", — сказала Тетяна Жуковська.

Миколаївці на чемпіонаті світу з вільної та греко-римської боротьби
Миколаївці на чемпіонаті світу з вільної та греко-римської боротьби. Фото: Миколаївський Інваспорт/Facebook

Досягнення миколаївських спортсменів у 2023 році

За словами Тетяни Жуковської, спортсмени "Інваспорту" протягом року здобули перемоги в міжнародних змаганнях.

Бадмінтон

"Майстерка спорту міжнародного класу Софія Чорноморова у Бразилії на чемпіонаті світу з бадмінтону серед осіб з порушенням слуху виграла золоту особисту медаль у категорії юніорів і дві бронзові медалі серед дорослих", — розповіла Тетяна Жуковська.

Боротьба

"У Киргизстані відбувся чемпіонат світу з вільної та греко-римської боротьби серед спортсменів з порушеннями слуху. Бронзу з греко-римської боротьби виграв майстер спорту України міжнародного класу Андрій Косов. Майстер спорту України міжнародного класу Віктор Антипенко став чемпіоном світу з вільної боротьби", — каже очільниця "Інваспорту".

Плавання

"На чемпіонаті світу з плавання майстерка спорту міжнародного класу Ганна Гонтар здобула золоту медаль, дві срібні та дві бронзові. На дистанції 50 метрів вільним стилем вона встановила рекорд світу. Також на чемпіонаті світу здобув бронзову медаль Сергій Паламарчук. На цей же чемпіонат вперше виїжджав наш новий спортсмен — майстер спорту Дмитро Василенко", — зазначила Тетяна Жуковська.

Фехтування

"На Кубках світу з фехтування в Кореї, Польщі, Франції, Італії Дмитро Серьоженко здобув одну золоту, одну срібну та дві бронзові нагороди, Олег Науменко — срібну та бронзову нагороди, Олексій Закусілов — срібну нагороду, Тетяна Позняк завоювала дві бронзові медалі", — каже очільниця "Інваспорту".

Настільний теніс

"Майстерка міжнародного класу Наталя Косміна на чемпіонаті Європи з настільного тенісу виборола дві бронзові нагороди", — говорить Тетяна Жуковська.

Футбол

"Зараз миколаївські спортсмени перебувають на чемпіонаті світу з футболу. На Дефлімпійських іграх у 2022 році здобули золоті медалі. Нашим футболістам призначена президентська стипендія", — розповіла начальниця Миколаївського регіонального центру "Інваспорт".

Що відомо

  • XVII літні Паралімпійські ігри відбудуться з 28 серпня по 8 вересня 2024 року.
  • Всього на обліку в Миколаївському регіональному центрі "Інваспорт" 294 спортсмени.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок