США поки не передаватимуть Україні ракети ATACMS — Салліван

США поки не передаватимуть Україні ракети ATACMS — Салліван

США поки не передаватимуть Україні ракети ATACMS — Салліван
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу 7 липня 2023 року, фото: AP

Сполучені Штати поки не передаватимуть Україні ракети ATACMS, але у майбутньому це питання на порядку денному може зʼявитися.

Про це повідомив радник американського президента з національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу 21 вересня.

"На сьогодні глава США вирішив, що не постачатиме ATACMS Україні, але не знімає це питання з порядку денного на майбутнє", — зазначив посадовець.

Салліван також розповів, що танки Abrams "надійдуть в наступні дні та тижні, за графіком. Однак додав, що не оголошуватиме деталі з міркувань безпеки.

Раніше стало відомо, що 21 вересня Байден планує оголосити пакет допомоги для України на суму 325 мільйонів доларів. Туди ввійдуть касетні боєприпаси, системи ППО малої дальності Avenger, Javelin та ракети для HIMARS.

Пакет допомоги від США на 1 мільярд

Держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен 6 вересня оголосив про новий пакет допомоги Україні у розмірі 1 мільярда доларів.

"Сьогодні ми анонсуємо новий пакет допомоги, бюджетом більш як 1 мільярд доларів. Він включає 665 мільйон доларів для цивільної безпеки. Загалом, ми передали її на понад 43 мільярди доларів, з початку російської агресії. З минулого року, з моменту як я тут був рік тому, українські сили забрали понад 50% окупованих територій. Ця нова допомога — додаткові кошти, які суттєво підсилять протиповітряну оборону зокрема", — сказав дипломат.

За його словами, ця допомога також включає додаткові 175 мільйонів доларів, що надасть значну підтримку українській протиповітряній обороні, яка є критично необхідною.

"Ще 100 мільйонів доларів США підуть на підтримку довгострокових військових потреб України, 300 мільйонів доларів США на підтримку правоохоронних органів, відновлення та підтримання правопорядку на звільнених територіях", — додав держсекретар США.

На початок