На будівлі 5-ї пожежно-рятувальної частини у Харкові встановили меморіальну дошку 30-річному Олександру Подольському. Він — перший рятувальник на Харківщині, який загинув під час несення служби з початку повномасштабного вторгнення РФ. У цій пожежно-рятувальній частині Олександр прослужив вісім років.
"Для мене це місце зустрічі з моїм першим коханням": дошка Олександру Подольському у Харкові
Олександр Подольський загинув 17 березня 2022 року: рятувальники приїхали гасити вогонь після обстрілу "Барабашово" і потрапили під повторний удар РФ. Олександр дістав уламкові поранення, що були несумісні з життям.
"Займалися своєю роботою та рятували майно людей. Потім стався повторний обстріл. Ми були на відкритій ділянці, де не було місця укриття. Тоді лише впали на землю. Було багато вибухів", — згадує рятувальник Олександр Бадалян.
Рятувальник каже, що пораненого Подольського швидко евакуювали, але врятувати не змогли.
"Сьогодні відкрили дошку на його честь. Він назавжди залишиться в наших серцях, бо це людина з великої літери", — каже Бадалян.

Місце, на якому повісили пам'ятну дошку, каже дружина Олександра Олена, — це місце, поруч з яким вони познайомились.
"Я йшла на роботу, він мене зупинив, якраз біля місця, де зараз висить ця дошка. Запропонував мені кави, але я відмовилася. Потім ми зрештою зустрілися, і все почалося. Для мене це місце зустрічі з моїм першим коханням, і тепер це буде нагадуванням сину, він завжди буде його бачити", — каже Олена.

Після загибелі чоловіка пішла в ДСНС, а син — до руху юних рятувальників
Олена Подольська за місяць після загибелі Олександра пішла працювати в ДСНС, обійняла посаду радіотелефоністки у 27-ій пожежно-рятувальній частині.
"Мало людей залишилося на посадах. І я запропонувала допомогу. Ким я можу тут працювати? Звісно, що рятувальницею, мабуть, ні, а ось радіотелефоністкою — так. Я не була готова, це для мене взагалі нова парафія, це було таке спонтанне рішення. Але я не шкодую", — говорить Олена.

"Перебуваючи тут, я ніби трошки дотягуюся до нього, стаю трошки ближче. Спочатку не знала, яку я можу принести користь, якщо я нічого не вмію. Було страшно, по-перше, підвести його, бо він був людиною, яка все знала. Він знав усі накази, усе вмів. Я боялася його підставити, бо я чогось не знаю та не вмію. Зараз я більш впевнена у собі", — говорить Олена Подольська.


"Він багато розповідав історій зі своєї пожежної практики. Завжди казав: "Крадій бере тільки те, що треба, а пожежа забирає все". Олександр постійно говорив: "Хто, як не я?" Щоб бути рятувальником, ти повинен народитися з цим. У ДНК повинно бути це", — говорить Олена.
Подольська каже, нещодавно їхній син приєднався до руху юних рятувальників — хоче допомагати людям, як і батько.

"Я дізналася у керівництва, що в нас є рух рятувальників. Прийшла додому і кажу, що є така пропозиція. Спитала сина, чи хоче він спробувати. Сказав: "Звісно! А це про пожежне?". Я кажу: "Про пожежне". Дістали форму, йому влаштували шикарну екскурсію і розповіли все-все-все", — говорить дружина Олександра Подольського.

За її словами, Олександр був дуже близьким з сином.

"Чоловік постійно йому розповідав про свою роботу, що вони робили з хлопцями. Він у частині з ним теж час проводив — вони каталися на пожежних машинах. Позавчора у сина було перше заняття", — розповідає дружна Олександра Подольського.
Після початку повномасштабного вторгнення на Харківщині загинули троє саперів та четверо рятувальників, 28 були поранені внаслідок російської агресії, каже речник обласного управління ДСНС Євген Василенко.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube