СБУ затримала двох жінок, які допомагали російським окупантам організувати псевдореферендум на Херсонщині

СБУ затримала двох жінок, які допомагали російським окупантам організувати псевдореферендум на Херсонщині

Колаборанти Херсонщини
Фото: СБУ/Telegram

На Херсонщині СБУ затримала матір з донькою, які допомагали російським окупантам організувати та провести псевдореферендум в одному з селищ Бериславського району, а потім сфальсифікувати його результати.

Про це в Telegram повідомила Служба безпеки України.

"Жінки від початку повномасштабного вторгнення підтримували дії військових РФ, і запропонували їм свою допомогу у війні проти України. Одну з них "призначили" до окупаційної "виборчої комісії", — йдеться в повідомленні.

За даними слідства, під час псевдореферендуму вони разом з російськими військовими робили подворові обходи й "збирали" голоси. Тому, хто не погоджувався, погрожували катівнею.

У СБУ повідомили, що підозрювані після звільнення селища вирішили тут залишитись, сподіваючись, що про них ніхто не згадає. Втім правоохоронці їх викрили та затримали, оголосили підозру у колабораційній діяльності. Наразі жінки перебувають під вартою. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Раніше Служба безпеки України затримала заступника начальника військкомату Херсона та його посередника, які брали гроші з чоловіків за підробку документів про "непридатність" до військової служби.

Також співробітники СБУ затримали в Херсоні чоловіка, який конвоював викрадених українців до камер окупаційної тюрми, де брав участь у тортурах над потерпілими.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок