У нацпарку на Одещині незаконно зрубали понад 500 дерев, збитки оцінюють у 80 мільйонів

У нацпарку на Одещині незаконно зрубали понад 500 дерев, збитки оцінюють у 80 мільйонів

У нацпарку на Одещині незаконно зрубали понад 500 дерев, збитки оцінюють у 80 мільйонів
Одне із зрубаних дерев на території нацпарку "Куяльницький". Фото: Одеська обласна прокуратура

У національному парку "Куяльницький" на Одещині весною незаконно зрубали понад 500 дерев. Підозру у перевищенні службових повноважень повідомили директору лісового господарства, який видав дозволи на вирубку.

Про це 20 вересня повідомили у пресслужбах Державного бюро розслідувань та прокуратури Одеської області.

За даними прокуратури, мова йде про посадовця філії "Ананьївське лісове господарство" ДП "Ліси України ". Правоохоронці вважають, що у 2023 році він видав лісорубні квитки нібито для "оздоровлення" нацпарку, не маючи на це погодження міністерства екології і дозволу від Одеської ОДА.

Таким чином протягом березня-травня на території нацпарку зрубали понад 500 дерев, серед яких дуби, ясені та акації. Збитки для держави, за даними слідства, оцінені у 80 мільйонів гривень.

У нацпарку на Одещині незаконно зрубали понад 500 дерев
Зрубані дерева у нацпарку "Куяльницький". Фото: Одеська обласна прокуратура

Директору лісгоспу повідомили про підозру за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України — перевищення службових повноважень Йому загрожує до 10 років позбавлення волі. Прокуратура направила в суд клопотання про взяття його під варту та відсторонення від займаної посади.

Національний природний парк "Куяльницький" було створено на початку 2022 року указом президента України для збереження унікального природного фонду Куяльницького лиману. Він розташований на території Березівського та Одеського районів Одеської області. Згідно з указом президента, до його території включили 10,8 тис. га земель державної та комунальної власності

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок