З допомогою рентгену на Волині продовжують досліджувати ікони з храму у селі Заболотці

З допомогою рентгену на Волині продовжують досліджувати ікони з храму у селі Заболотці

Ікона Пресвятої Богородиці із села Заболотці на Волині
На фото ліворуч – зображення Пресвятої Богородиці датоване 1971 року, праворуч – рентгенівський знімок, на ньому старіший лик, вересень 2023 рік. Фото: Юрія Велінця

Під час досліджень іконостасу у храмі села Заболотці на Волині під іконою Пресвятої Бородиці виявили старіший образ, прихований під зовнішнім зображенням.

Про це Суспільному розповів провідний науковий співробітник Нововолинського історичного музею Юрій Велінець.

Старовинну ікону віднайшли за допомогою рентгенівського знімка. Під полотном ікони, яка датується 1971 роком віднайшли значно старіший образ Богородиці, який погано зберігся.

Художник-реставратор Артем Погрібний з фахівчинею робить рентгенівський знімок ікони
Художник-реставратор Артем Погрібний з фахівчинею робить рентгенівський знімок ікони. Фото: Юрія Велінця

Зі слів історика, старіший лик не відтворюватимуть, а лише зафіксують для історії, а ось образ, який зберігся вирішили реанімувати, так, які він більш майстерно виконаний.

По закінченню робіт, образ повернуть у храм.

Що відомо про дослідження ікон Волинського Прибужжя

Це вже не перша ікона, яку передають із Хресто-Воздвиженського храму села Заболотці для реставрації. У червні 2023 року під полотном 1971 року віднайшли ікону Божої Матері XVІІІ століття. Зараз ікона на реставрації. У липні Хресто-Воздвиженському храмі села Заболотці під полотном ікони, виявили ікону Спасителя XVIII століття.

У Нововолинський історичний музей передано також ікону Таємної Вечері – елемент барокового іконостасу з Низкиничів. На реставрації зараз також ікона Моління про Чашу, верхній шар якої датований серединою ХХ століття. Під ним образ Христа, написаний на початку минулого століття. Зі слів науковця Юрія Велінця, найстаріший шар ХVIII століття виявили завдяки рентгену. Це сюжет Воскресіння Христового.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк

На початок